Uudis

Volkswagen taastas Eestis CNG autode müügi, mis eelmisel aastal peatati

Foto: Volkswagen

Volkswageni tehas taastas Eestis CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi ning esindused võtavad alates tänasest vastu klientide tellimusi.

Mullu märtsis peatas Volkswageni tehas kõigis Balti riikides CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi, kuna siinsetel ülevaatuspunktidel puudus valmisolek teostada tavapärase tehnoülevaatuse raamidest väljuvat gaasiballoonide nõuetele vastavuse kontrolli.

Volkswageni esindused võtavad taas vastu tellimusi CNG-d tarbivatele mudelitele Golf ja Golf Variant, mis on saadaval DSG käigukäigukasti ning 1,5 TGI mootoriga (96kW/130 hj). Mudelid on osa Golfi 45. aastapäeva erikampaaniast ning nende baashinnad on vastavalt 21 874 ja 23 000 eurot.

Uute soetatud ning värskelt registreeritud Volkswageni CNG sõidukite esimene tehnoülevaatus jääb aega, mil uuenenud ning surumaagaasil töötavate sõiduautode kontrollimiseks vajalik täiendav protsess Eesti autoülevaatustele on välja töötatud ning kooskõlas UNECE-R110 eeskirjadega.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium loodab uue süsteemi Eestis toimima saada hiljemalt 2020. aasta lõpuks. CNG sõidukeid tuleb kontrollida vastavalt tootja spetsifikatsioonidele vaid kvalifitseeritud asutustes vähemalt iga 48 kuu tagant.

Volkswageni maaletooja Møller Baltic Import müügijuhi Merli Ainsaare sõnul on neil väga hea meel, et Volkswageni mudelivalik Eestis taas CNG sõidukitega täienes ning et gaasimahutite kontrollimiseks vajalike protsesside väljatöötamise on riik oma tegevuskavasse lisanud. „

“Surumaagaasil töötavate autode populaarsus kasvab aina enam. Seda on näidanud meie klientide tagasiside. Peale CNG sõidukite müügi peatamist saime vähemalt kord nädalas kliendipäringuid just CNG mudelite kohta,” kommenteeris Ainsaar.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.