Uudis

Volkswagen toob Tallinnasse elektrilise tulevikuauto ID.Buzz

Volkswagen avab 24. oktoobril ametlikult uue Ülemiste müügi- ja teeninduskeskuse aadressil Tartu mnt 165. Avamise puhul tuuakse Tallinnasse ka elektriline tulevikuauto ID.Buzz, mida on seni esitletud Euroopas vaid suurtel automessidel.

ID.Buzz kontseptauto puhul on tegu legendaarse Volkswageni mikrobussi elektrilise uusversiooniga, mis on plaanis paisata tootmisesse ja müüki aastal 2022.

ID.Buzzi muudab unikaalseks selle modulaarne MEB platvorm, mis loodud spetsiaalselt Volkswageni uutele elektrilistele sõidukitele ning millel hakkavad põhinema kõik ID. perekonna mudelid.

Erinevalt tavapärasest praktikast on ID. mudelite šassii loodud algusest peale vaid e-ajameid silmas pidades. Samuti on ID. sõidukite kontseptsioon ja disain paindlikumad kui eales varem – mudelispektrisse mahuvad nii väikeautod kui ka maasturid ja kaubikud.

Ühtlasi aitab MEB platvorm vähendada kõikide Volkswageni elektriautode kulusid ning loob ID.Buzzile täieliku isejuhitavuse valmiduse, mis eeldatavasti muudab alates 2025. aastast meie sõidulahendusi.

Kuigi selleni, mil ID.Buzz autod Tallinna teedel ringi sõitma hakkavad, on veel mõned aastad aega, esitletakse ID. perekonna esimesi mudeleid juba järgmisel suvel. Esialgse info kohaselt jõuavad need turule 2020. aasta alguses.

ID.Buzzi esitletakse kõigile huvilistele Tallinnas neljapäeval ja reedel, 25. ja 26. oktoobril ajavahemikul 9.00-17.00 Volkswageni Ülemiste müügi- ja teeninduskeskuses (Tartu mnt 165).

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.