Uudis

Volkswagen võib taaselustada VR6 mootori Arteon R mudeli jaoks

Volkswagen Arteon R-Line

Volkswagen annab viimast lihvi stiilse sedaani Arteoni kõige võimsamale R-mudelile. Kõlakate kohaselt võib kapoti alla sattuda VW grupist varasemalt tuntud VR6 mootor, vahendab Carscoops.

Kui Touaregi linnamaastur välja arvata, on Arteon Volkswageni kõige peenem ja kallim mudel. Juba on teada, et sedaanile tuleb kõrvale ka shooting brake universaalkerega auto ja nüüd on nähtud ka midagi palju võimsamat.

Testsõitudel on nähtud sportlikku Arteoni, mis tõenäoliselt viitab sportlikule R-mudelile. Kõige magusam osa potentsiaalselst Arteon R-ist oleks aga selle mootor, mis saab juttude kohaselt olema VR6 silindrite paigutusega.

Volkswageni grupis kasutati VR6 mootoreid kõige enam 1990ndael ja 2000ndate alguses. Tegelikkuses on veel siiani üksikud uued mudelid saadaval veel VR6 mootoritega (Atlas), kuid seda mitte Euroopa turul.

Volkswagen Corrado VR6

VR6 mootor on midagi rida kuus ja V6 mootori vahepealset, kus silindrid pole ühes reas, kuid samas mitte nii harali, et päris V6 mootor oleks.

Omalaadne jõuallikas sai kuulsaks ennekõike sportlikutes masinates nagu näiteks Volkswagen Corrado VR6 ja Golf R32. Kuid mootori kasutus oli väga laialdane, alates Seat Alhambrast lõpetades esimese põlvkonna Porsche Cayenne’iga.

Kui Arteon R saab tõesti VR6 mootori, ajab see kindlasti nii mõnegi autohuvilise põnevile. Kõlakate kohaselt saab Arteon R umbes 400 hj, muidugi ka nelikveo ja sellest tulenevalt ka korraliku kiirenduse.

Hetkel on kalleim bensiinimootoriga Arteon R-line varustuses 2-liitrise jõuallika ja 272 hobujõuga, mille hinnaks on 48 106 eurot. Korraliku R-variandi avaldamisel tänavu suvel saab hind olema kindlasti üle 50 000 euro.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses