Uudis

Volkswageni valikusse lisandub peagi pisike kupeedžiip Taigo

Volkswagen toob müügile väiksemõõdulise „džiipkupee“ Taigo, mis on suurtootjalt üllatuslikult alles esimene säärane auto Euroopa turul.

Kupeelaadse tagaosaga linnadžiipe on turul ammugi jalaga segada, kuid siiani oli Volkswagen sellest segmendist kõrvale jäänud. Viimane väide kehtib siiski vaid Euroopa kohta, sest mujal maailmas on suurkontsern „kupeedžiipe“ juba pakkunud, näiteks Volkswagen Tiguan X-i Hiinas ja Volkswagen Nivust Lõuna-Ameerikas.

Uus Taigo ongi Euroopa turu jaoks kohandatud Nivus, kusjuures mõlemad baseeruvad Polo ja T-Crossi põhjal. See tähendab omavahel identset tehnikat, seejuures ka esivedu, kuid erinevat disaini. Volkswagen ei tee ka ise mingit saladust sellest, et Taigo müügiargumentideks on disain, individuaalsus ja emotsioon, mistap suunatakse sõiduk peamiselt nooremale ostjaskonnale.

Hinnad Eestis pole veel teada, kuid sõsarmudeli T-Cross mitmedki versioonid on ostetavad vähem kui 20 000 euro eest.

4,26 meetri pikkusena tuleb Taigo õige pisut sihvakam kui T-Cross, mis ühes lauge katusejoonega laseb sel baassõidukist sportlikuma ja kenamana näida.

Sisemuses paistab Taigo nagu Polo või T-Cross, kuid siiski selle erisusega, et Taigole pannakse juba baastasemel digitaalne näidikuplokk. Siis on see küll kaheksatollise diagonaaliga, samas kui lisavarustusena saab ka 10,25-tollise. Kahes suuruses tulevad ka keskekraanid: fotodel on näha suurem, 9,2tolline, samas kui baasmudel ajab läbi väiksema, 6,5-tollisega.

Need, kes autos juba istunud, kirjeldavad Taigot vägagi ruumikana. Kuna autopära sai T-Crossi omast pikem, pole ka pakiruum sugugi väike, mahutades 438 liitrit. Nihutatava tagapingiga T-Cross pakub 385–455 liitrit. Pisidžiipidel pigem haruldasena saab Taigole ka teisaldatava haagisekonksu, mille külge saab sõltuvalt mootorist panna kuni 1,2-tonnise haagise.

Kapoti alla saab Taigo üksnes väikesed bensiinimootorid, kaks kolmesilindrilist (1,0 TSI) ja ühe neljasilindrilise (1,5 TSI). Väiksemad pakuvad 95 või 110 hobujõudu, suurem 150. Selles osas on kõik nagu T-Crossi puhul. Suuremate mootoritega saab ka automaatkasti, kõikidel puhkudel veavad esirattad. Oluline on siiski mainida, et lisavarustusena pakutakse diferentsiaalilukku, mis haardevõimet libedates oludes kindlasti parandab. Bensiinikulu pole veel avaldatud, kuid T-Crossile lubatakse keskmist vahemikus 4,2–5,2 l / 100 km.

Taigot on Eestis müügile oodata juba sügisel, hinnad sätitakse T-Crossi omadest ilmselt pisut kõrgemaks. Kui Nivust tehakse sealsele turule Brasiilias, siis Taigo läheb tootmisse Hispaanias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.