Uudis

Volvo P1800 Cyan: 1960ndate Volvo taassündis modernse tehnikaga ja seda saab ka osta

Tõenäoliselt üks tuntumatest klassikalistest Volvo kupeedest on just P1800. Muidugi vääriks ainuüksi selle ilus disan meenutamist, kuid kindlasti ei tee ka paha, kui Roger Moore ise sõitis selle autoga sarjas “The Saint”. Autogeenius on ühe sellisega isegi sõitmas käinud.

Stiilne kupee, mille valmistamist alustati 1961. aastal hoopis Suurbritannias, jõudis siiski tootmisega kodumaale tagasi 1963. aastal. Göteborgis toodeti 1800S mudelit, kus viimane täht tähistas auto kodumaad (Sverige rootsi keeles).

Roger Moore sarjast “The Saint”, taustal Volvo P1800

Volvo kupee tootmine lõppes õige huvitavalt, kui viimaseks variandiks oli 1800ES, mis oli omanäoline kahe uksega universaalkerega sõiduk. Seda toodeti vaid aastatel 1972 ja 1973, kuniks P1800 seeria tootmine lõpetati täielikult.

Jõudes aga tänapäeva. Volvo omanikfirma Geely autospordi meeskond Cyan (varasemalt tuntud ka kui Polestar Racing) avaldas täielikult uuendatud P1800 kupee.

Võimsam, modernsem ja igatepidi kiirem. Tegemist on Volvo võtmes restomodiga nagu näiteks Poschedel on Singer või Alfa Romeotel Alfaholics.

P1800 Cyanil on 4-silindriline turbomootor. Kuigi originaal kupeel oli vabalthingav jõuallikas, on Cyan kinnitanud, et võimsus kasvab lineaarselt, jäljendades vabalthingavat mootorit.

Mootor on sama, mis leidus ka 2017. a. Cyan Racing Volvo S60 TC1 võidusõiduautos. Piiraja on jõuallikal alles 7700 pöörde juures ning võimsust toodab see 420 hj.

Kogu võimsus jookseb läbi 5-käigulise manuaalkasti tagaratasteni. Tagasillale on lisatud ka piiratud libisemisega differentsiaal.

Ka terve veermik on Cyan inseneride poolt üle käidud. Hüdrauliline vedrustus tagab hea kerekontrolli ja auto struktuuri on tugevdatud süsisinikkiust juppidega, millega kaasneb minimaalne lisa kaal.

Kokku on P1800 Cyan muidugi kergem kui originaal Volvo kupee. 990 kilogrammiga on see 150 kg võrra vähem, kui 1960ndatest pärit auto.

Suuremate kiirustega paremini toimetulekuks on muidugi lisatud suuremad modernsed pidurid ja 18-tollised veljed, mille ümber on Pirelli P Zero rehvid.

Cyani juhi Christian Dahli sõnul on P1800 Cyan pigem häälestatud sõidu nautimiseks, kui et kõige kiiremate ringiaegade jahtimiseks. “Mu naeratus läheb aina laiemaks iga kord, kui ma kontrollin driftimisnurka läbi pika, lauge kurvi,” lisas Dahl.

Kui see kõik kõlab, kui liiga hea unistusena, mis piirdub vaid ühe prototüübiga, siis nii halvasti lood õnneks pole. Volvo P1800 Cyan sportautosid hakatakse ka tootma, kuid väga piiratud koguses. Täpseid numbreid kahjuks ei tea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.