Uudis

Volvo sõiduautod hakkavad Euroopas omavahel suhtlema ja hoiatusi edastama

Volvo V90

Volvo Cars teeb üle Euroopa kättesaadavaks autotööstuses esmakordselt kasutatava tehnoloogilise lahenduse, mille eesmärgiks on liiklusohutuse suurendamine.

See tehnoloogia võimaldab Volvo sõidukitel omavahel suhelda ning hoiatada autojuhte eesootavatest ohtudest pilveteenusel tugineva võrgulahenduse kaudu.

Ohutuled ja libe tee

Eespool ohutuledega peatunud sõidukist hoiatav Hazard Light Alert ja libeda tee hoiatus Slippery Road Alert võeti esmakordselt kasutusele Volvo 90-seeria autodel Rootsis ja Norras aastal 2016. Alates järgmisest nädalast muutuvad need kättesaadavaks Volvo-omanikele üle Euroopa.

Neid saab valitud varasemate mudeliaastate autodele* paigaldada volitatud esindustes ja kõikidel mudeliaasta 2020 Volvodel on need põhivarustuses.

Kui Hazard Light Alert hoiatusega varustatud Volvo lülitab sisse ohutuled, saadetakse sellekohane info pilveteenuse kaudu kõigile süsteemiga ühenduses olevatele Volvodele, kes lähikonnas liiklevad. Nii vähendatakse õnnetuste tekkeriski. Eriti suureks abiks on see pimedates kurvides ja künka taga peatunud sõidukitest hoiatamisel.

Ohutulede kasutamisel jagatakse seda infot lähedalasuvate Volvodega

Libeda tee hoiatus Slippery Road Alert osutab eesootavatele libedatele teeoludele, kasutades sõidukite poolt kogutavat teeinfot ja jagades seda teiste teelolijatega.

Peagi järgneb ka tippkiiruse piiramine

“Reaalajas ohutusinfo jagamine aitab ära hoida liiklusõnnetusi,” selgitas Volvo Cars Safety Centre’i juht Malin Ekholm. Volvo turvalisuse alased uuringud näitavad, et sõidukiiruse kohandamine liiklusoludele vastavaks aitab märkimisväärselt vähendada õnnetuste tekkeriski. Hoiatades aegsasti ees ootavatest ohtudest aitab võrgutehnoloogia toetada paremat liikluskäitumist ja suurendada liiklusohutust.

Nende tehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtuga kõikjal Euroopas kutsub Volvo Cars ka teisi autotootjaid liiklusohutusalast infot jagama.

Tänavu aprillis teavitas Volvo Cars mitmest algatusest, mille eesmärgiks on parema liikluskäitumise ja ohutuma autojuhtimise edendamine. Alates aastast 2020 on kõikide uute Volvo sõidukite maksimaalseks sõidukiiruseks 180 km/h.

Samuti paigaldatakse 2020-aastate algusest alates sõidukitesse kaamerad ja sensorid, mis monitoorivad juhi käitumist ja võimaldavad autol sekkuda, kui ilmsete joobetunnustega või ebaadekvaatselt käituv juht võib põhjustada raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse.

* Hazard Light Alert ja Slippery Road Alert on saadaval kõikidele Volvo SPA ja CMA platvormidel põhinevatele mudelitele alates mudeliaastast 2016.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.