Võrklaev: automaks peaks olema CO2-põhine

Foto: Eero Vabamägi, Postimees
Geeniuse kasutajale

Rahandusminister Mart Võrklaev ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et koalitsioonileppes kokku lepitud ja kavandamisel automaks peaks olema süsinikdioksiidi (CO2) heitme põhine, millele lisanduks nii-öelda luksuskomponent. 

“Mis on selle maksu mõte, on siis, et see põhiliselt peaks tulema CO2-põhine, et saastamist vähendada. Eeskätt muidugi on saastamisprobleem meil linnades ja ka linnades on võib-olla rohkem suuri autosid, mis tingimata ei ole vajalikud,” rääkis Võrklaev. Teine osa automaksust peaks tema sõnul olema vara- või luksuskomponent, mis rakenduks suurematele, uuematele ja võimsamatele autodele. 

Ministri sõnul saab maks olema ilmselt aastapõhine ja jääks säästlikuma auto puhul alla 100 euro, vähem säästlikumal 100–200 euro vahemikku ning kõige saastavamatel autodel küüniks juba üle 200 euro. 

Selle loo edasi lugemiseks registreeri Geeniuse konto. See on täiesti tasuta.

Logi sisse või registreeri Geeniuse konto:

Tasuta Geeniuse konto

  • Selle loo edasi lugemiseks registreeri Geeniuse konto. See on täiesti tasuta.
  • Registreeritud kasutajana saad kord kuus kontoga seotud e-postile mõned Geeniuse peatoimetaja poolt valitud lood, mis on sulle lugemiseks tasuta avatud.
Registreeru
Geeniuse konto

Soovid lugeda Geeniuse tasulisi lugusid? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.