Uudis

Walter P. Chrysleri järeltulija tahab Stellantisele uut ja omapärast nime

Ram saaks samuti uues nimes mainitud.

Stellantis on nimi, mida hakkab kandma järgmise aasta alguses ühinevad Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ja Groupe PSA autokontsernid. Aktsionärid peaks tehingu lõplikult kinnitama 4. jaanuaril.

Nüüd esitas Frank B. Rhodes Jr, kes on Walter P. Chrysleri lapselapselaps, avalduse mitmeteks muudatusteks. Kui osad neist puudutavad otseselt tehingust tulenevaid rahalisi küsimusi, aktsiate ostuõigusi ning laiemalt seda, kas ja kui palju jääb kontroll Ameerikasse, siis üks ettepanek puudutab ka ettevõtte nime.

Tema sõnul võiks selleks saada Chrysler-Dodge-Jeep-Ram Corporation. Mitte just väga suupärane ja ilmselt ka mitte väga tõsimeeli pakutud variant.

Esiteks vaevalt keegi seda Stellantist enam muutma hakkab, aga pigem jääb silma see, kuidas kogu Euroopa autode pool on nimest välja jäetud. FCA alla kuuluvad ju ka Fiat ja Alfa Romeo ning PSA poolelt Peugeot, Citroen, Opel jt.

Rhodes Jr sõnul on praegu kavas olev plaan oht Ameerikale ning tulevikus viib see tehnoloogia ja kasumi USAst välja Hiinasse ja Euroopasse. Ettepanek ei lähe ilmselt läbi, aga võib protsessi natuke jälle pikendada.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.