Uudis

Waymo isejuhtiv auto sõitis otsa mootorratturile, kuid selles oli süüdi inimeksimus

Google’ist välja kasvanud Waymo andis teada, et üks nende isejuhtivatest autodest oli hiljuti osaline liiklusõnnetuses, mille tulemusel sattus haiglasse mootorrattur. Firma sõnul põhjustas avarii aga inimese eksimus.

Waymo kirjelduse kohaselt haaras isejuhtivas režiimis autos viibinud töötaja sõiduki üle kontrolli, kui nägi, et vasakust reast lähenes järsku auto samale sõidureale, kus sõitis Waymo auto.

Selleks, et avariid vältida, põikas juht paremasse ritta, kuid ei märganud, et selleks ajaks oli sinna jõudnud mootorrattur, kes soovis Waymo autost mööduda. Waymo sõiduki tagaosa riivas mootorratast ning järgnenud avarii põhjustas mootorratturile piisavalt tõsiseid vigastusi, et ta tuli haiglasse viia.

Firma sõnul oleks õnnetust saanud vältida, kui auto üle poleks inimene kontrolli haaranud. Hiljem läbi viidud simulatsioonist selgus, et Waymo auto oleks lihtsalt pidurdanud ning õnnetust täielikult vältinud.

Siiani on kõige tõsisemaks isejuhtiva autoga seotud õnnetuseks juhtum, kus Uberi sõiduk ajas alla jalakäija, mille tulemusel viimane hukkus.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.