Uudis

WRC kalender saab lisa kolme uue põneva etapi näol

Autoralli maailmameistrivõistluste karusell saab järgmisel hooajal täiendust kolme uue etapiga. Ürituste nimistusse lisanduvad legendaarsed Uus-Meremaa, Safari ning Jaapani rallid.

Tegu on esimese korraga WRC sarja ajaloos, kus kalendris toimuvatel võistlustel on esindatud kõik maailmajaod. Aafrika ning Aasia etapid pole kõrvuti toimunud näiteks 1999. aastast alates.

Markko Märtin 2005. aasta Küprose rallil Peugeot 307 WRC roolis. (foto: Leonid Mamchenkov / Wikipedia)

WRC promootorite sõnul soovivad nad panna rõhku sõnale “maailm” ning seega proovitakse aina enam etappe Euroopast välja viia. Kõige suuremat furoori on loomulikult tekitanud Ida-Aafrikas toimuv Keenia Safari ralli.

Etapp kuulub WRC kuulsaimate sekka tänu oma laiadele kruusateedele, muutlikule ilmale ning tugevat tehnilist vastupidavat nõudvatele katsetele. Safari rallit saavad kõik huvilised jälgida 16-19. juuli vahel.

Foto: AFP PHOTO / Scanpix

Uus-Meremaa ralli toimub pärast seitsme aastast pausi järgmise septembri alguses ning toob vaatajatele kätte ühed kõige ilusamad vaated maailmas.

2020. aasta hooajale pannakse lõpupunkt Toyota meeskonna koduralliga Jaapanis, mis toimub esmakordselt riigi Honshu saare peal ning hõlmab endas tehnilisi ning väljakutsuvaid asfaltteid.

Uute võistluste nimel arvati seekord kalendrist välja Hispaania, Korsika ning Austraalia rallid.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.