Uudis

WRC Rally Estonia ava- ja lõputseremoonial veab tähtsaid isikuid isejuhtiv auto

Foto: Silvo Voznesenski

Enne seda, kui WRC sarja absoluutsed tipud eesotsas Ott Tänaku ja Sebastien Ogieriga üle poodiumi sõitsid, avas sõidukite rivi Auve Tech isesõitev auto. Auve Tech isesõitva autoga sõitsid poodimilt ära WRC Rally Estonia avasõnad öelnud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Tartu linnapea Urmas Klaas ja WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava.

See ei jää Auve Tech isesõitva auto ainsaks etteasteks WRC Rally Estonial. Pühapäeval, 18. juulil sõidetakse taas poodiumile WRC Rally Estonia lõputserermoonial vahemikus 15:00-15:30. See jääb ajavahemikku, kui Power Stage võitjad liiguvad poodiumi poole.

Foto: Jarek Jõepera

Auve Tech isesõitev auto toob samal ajal service park poolt üle „carwalki“ lavale tähtsad persoonid, kes hakkavad autasutama WRC Rally Estonia absoluutarvestuse kolme paremat.

Eesti esimese isejuhtiva sõidukina keskendub Auve Tech viimase miili transpordile, pakkudes jätkusuutlikke lahendusi nii suletud kui ka segaliiklusega aladel. Elektrilised isesõitvad bussid on varustatud LiDAR-ite, GPS-i ja mitmete kaameratega, et tagada kõikidel ajahetkedel 360-kraadinee nähtavus ja kiire reageerimine ümbritsevale keskkonnale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.