Uudis

Youngtimer Camp tuleb taas ja siin on 3 soodsat autot, millega seal osaleda

Foto: Auto24.ee

Laitse võidusõidukeskuses toimub 27. juulil taaskord üks Eesti kihvtimaid autokogunemisi “Youngtimer Camp”. Siin on galerii eelmise aasta ürituselt.

Tegemist on hobiautode kokkutulekuga, mida vaatama võivad tulla kõik, aga osalema oodatakse sõidukeid, mis on vanemad kui 25 aastat ehk toodetud enne 1994. aastat. Autogeeniuse toimetus tahaks väga osaleda, aga meie vanim sõiduk on hetkel 1997. aasta mudel.

Kindlasti on sarnase murega inimesi veel, seega võtsime lahti kuulutusteportaali ja otsisime ruttu välja 3 toredat autot, mis on juba noorklassikud, aga väga odavad. See tähendab, et teil on veel 4 kuud aega auto üles vuntsida ja siis kokkutulekule sõita!

Audi 100, 1983. aasta, 1399 eurot

Võite olla kindlad, et kui teil on pakkuda reas-viiese mootoriga “sigar”, mis on sõidukorras ja kehtiva ülevaatusega, olete juba huvi äratanud.

Aga kui te panete kokku sellise müügiteksti, nagu selle auto omanik, siis on teil koht Autogeeniuse valikus kindlustatud. Erandkorras lisame siia lausa kuulsa meemi:

“Te äratasite minus uudishimu, aga nüüd on teil minu tähelepanu”

Ei taha kogu müügiteksti siia liimida, aga näiteks üks lõik:

“Säärase Ingolstadti testosteroonipommiga võid sa kruiisida mööda Telliskivi loomelinnakut ning jälgida kuidas hipsterid nostalgiašokist tänaval minestavad. Siin pole küsimustki – Sveta Baari ees oled sa selle autoga tõeline issi!”

Foto: Auto24.ee

Noorklassikute kogunemisel ilmselt mitte kaanepildi auto, aga täiesti aus ja tubli osaleja.

Volkswagen Golf, 1990. aasta, 1000 eurot

Selle valikuga räägime me muidugi endale kohe vastu. Müügijuttu pole sõnagi ning lähtuma peame vaid piltidest.

Foto: Auto24.ee

Auto on saabunud Eestisse juba 2000. aastal ja maanteeameti register näitab väga huvitavaid jõnksatusi läbisõidus. Ilmselt võib nii vana auto puhul olla tegu ka spidomeetriploki vahetuse või muu taolisega. Eks müüja ise selgitab.

Samas on Golf II täiesti aus noorklassik ning kuigi 15 aastat tagasi oli tänavapildis neid palju, siis nüüd on tegu tõelise nostalgiaautoga.

Foto: Auto24.ee

Selle auto puhul tuleb muidugi arvestada, et 55-hobujõuline diiselmootor ja automaatkast tähendavad seda, et Laitsesse sõitu tuleks alustada varakult. Näiteks eelmisel päeval. See auto võib olla kõike muud, aga kindlasti mitte kiire.

Mercedes-Benz W124 250 D, 1990. aasta, 1500 eurot

Hobiauto võib olla ka praktiline. W124 seeria Mercedesed on juba ammu noorklassikud ning heas korras eksemplarid kergitavad juba hinda.

Foto: Auto24.ee

See universaalkerega diisel on müüja sõnul veel roostevaba, karbid ja põhi on nagu uued. Lisaks veel uus summuti ja aku. Ka mootor on väga heas korras. Lisaks meeldib meile selle punane värv, mis tõstab autot teiste sarnaste seast esile.

Auto on Eestis juba 13 aastat ja läbisõitu tundub aus. Täpselt selline auto, mille saab järgmiste kuudega viia ilusasse visuaalsesse seisukorda ja näidata huvilistele, mida tähendab “langzeitauto”.

Foto: Auto24.ee

Youngtimeril näeme!

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.