Uudised

Arvutati välja viie erineva jõuallika kulu 150 000 kilomeetri kohta Eesti andmetega

Foto: Scanpix/Sakala/Elmo Riig.

Väljaande Autoleht poolt läbi viidud teoreetilistest arvutustest selgus, et viie aasta ja 150 000 kilomeetri möödudes on rahalises mõttes hetkel kõige soodsam maagaasil sõitev auto ning kõige kallim elektriauto.

Testis võeti võrdlusesse viis linnamaasturit: Seat Arona (CNG), Kia Niro HEV (hübriid), Peugeot 3008 (diisel), Hyundai Kona Electric (elekter) ja Citroën C3 Aircross (bensiin).

Esimeses testis selgitati linnas ja maanteel sõites välja 100 kilomeetri läbimise kulu iga sõiduki kohta. Kõige kallim oli sellistes tingimustes saja kilomeetri läbimise kulu bensiinimootoriga Citroënil – 8,18 eurot.

Teises testis võeti aga eesmärgiks selgitada välja erinevate kütuseliikidega sõidukite kulud virtuaalse 150 000 kilomeetri ja viie aasta läbimisel. Kuigi 100 km läbimisel oli bensiiniga sõitmine kõige kulukam, siis pikemat perioodi ja ülalpidamiskulusid ning auto hinnalangust arvesse võttes on kõige kulukam sõita hoopis elektriautoga (Kona).

Soodsaimate sõidukuludega oli viie aasta perspektiivis ülekaalukalt maagaasil sõitev Seat Arona, mille keskmiseks kilomeetri läbimise hinnaks kujunes 16 eurosenti. Teiste testis olnud sõidukite kilomeetri läbimise hinnad olid järgnevad: Citroën (bensiin) 0,21 €/km, Kia (hübriid) 0,25 €/km, Peugeot (diisel) 0,26 €/km ja Kona (elekter) 0,27 €/km.

Oluline on siiski meeles pidada, et hoolduskulud samal perioodil võivad olla autodel väga erinevad, eriti elektriautodel peaks see tunduvalt madalam olema.

Loe täispikka artiklit sellest, mida testimisel arvesse võeti, kuidas sõidukite pikaajalisi kulusid määrati ning miks on elektriautoga sõitmine ikkagi kõige kallim, edasi Autolehest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.