6 etappi, kuidas sõiduk autopesulas parimal viisil puhtaks saada

Soovituslik oleks autot pesta vähemalt korra kuus, et hoida ära korrosiooni teket ja seeläbi pikendada auto eluiga.Foto: Helin Loik-Tomson

Autode iseteeninduslike pesulate kasutamine on kasvav trend. Samas leidub palju neid, kes käivad autoga pesulas kaks korda aastas. Sellisel juhul toimub see tavaliselt kevadel ja sügisel, kui on aeg rehvivahetuseks. Muude toimingute käigus pestakse siis juba auto ka puhtaks. Soovituslik oleks seda teha siiski vähemalt korra kuus, et hoida ära korrosiooni teket ja seeläbi pikendada auto eluiga.

“Pese Ise” autopesulate juhi Martin Sülla sõnul on inimeste teadlikkus aasta-aastalt tõusnud, kuid siinkohal toome välja etappide kaupa auto selvepesula kasutamise ABC, et sõiduvahend saaks võimalikult hästi puhtaks pestud.

Pigileotus

Esimese asjana soovitame alustada pigileotusega. Leotusainel võiks lasta veidi seista, kuid kui teed rahulikult autole ringi peale, siis on jõudnud juba aine mustust ühes küljes lahti leotama hakata. Küll soovitame meeles pidada, et pigileotust tehes alusta vahendi peale kandmist päikese eest varjus olevale poolele. Vastasel juhul võib leotusvahend päikese käes liiga kiiresti ära kuivada.

Survepesu leotusainega

Kui pigileotusvahend on autole peale kantud, saab liikuda järgmise etapi juurde, milleks on survepesu leotusainega, mis annab võimaluse auto survepesuga üleni märjaks teha ning on mõeldud eelkõige üldmustuse pesuks. Isepesulate juures on heaks nõuandeks ka süsteemsus, et alustada alati ühest ja samast paigast ning keskenduda tasub korraga pigem väiksemale alale.

Aktiivvaht

Kui sõiduk on survepesuga märjaks tehtud, saab liikuda aktiivvahu ehk autošampooni pealekandmise juurde. See võib olla “Pese Ise” pesula kõige enam emotsioone tekitav hetk, kui ühtäkki katab autot täiesti roosat värvi vaht. Lisaks efektile on tal ka praktilist väärtust. Aktiivvaht püsib sõiduki pinnal ja maha valgumata lagundab autole tekkinud mustust kuni loputuseni.

Harjapesu šampooniga

Harjapesu puhul tasub toonitada, et ammu ei pea enam kartma seda, justkui kriibiksid harjad kuidagi auto pinda, Hari annab kogu pesu vältel vedelikku ja šampooni peale ehk mingisugust kuiva harjaga pesemist ei pea pelgama. Lisaks tasub meeles pidada, et autot pese suunaga alt üles. Vastasel juhul võib jääda mõni koht kogemata pesemata ning avastad alles hiljem, kuidas uksel vaatab sulle vastu suur pesemata laik.

Loputus

Kui auto on harjaga korralikult üle pestud, oleme jõudnud loputuseni, et puhta veega kogu lahti pestud mustus auto pealt maha loputada. Siin on oluline teada, et kui pesemisel alustasime auto alumisest osast, siis loputame täpselt vastupidi. Alustame katusest, et kogu pesu käigus tekkinud mustus ei voolaks juba loputatud pindadele.

Kuumvaha ja läigestamine

Kui loputusega on ühele poole jõutud, tasub pesu viimistlemiseks kasutada kindlasti ka kuumvaha programmi ja läigestamist. Kuumvaha katab pestud autokere vett hülgava kihiga, mis teeb auto kuivatamise tunduvalt lihtsamaks. Samuti ei jää vahaga kaetud autole mustus nii kergesti külge ja läige püsib kauem.

Laagris, Viimsi, Tartus, Pärnus ja Raplas tegutsev “Pese Ise” pesula pakub sõidukiomanikule mitmed lisavahendeid, kuidas autopesust maksimumi võtta. Nii on võimalus pärast autopesu auto kuivatada mikrofiiberlapiga, kasutada autole edevuse lisamiseks rehviläigestajat ning kirsiks tordil lasta autosse salongilõhnastajat, rääkimata muidugi tolmuimeja kasutamise võimalustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.