Ära alahinda IT olulisust autoremonditöökojas: korralik haldustarkvara hoiab kokku aega ja raha

Korralik IT-haldus on autoremonditöökoja jaoks väga oluline tööriist.Foto: Shutterstock

Aina kerkivad hinnad ja töötasude tõus paneb autoremonditöökodasid mõtlema, kuidas kasutada aega võimalikult efektiivselt ja kulutõhusamalt. Üheks võimaluseks on korralikku haldustarkvara olemasolu, mis suudab ajaga kaasa käia – seetõttu on just Trumpauto pilvepõhine tarkvara mõistlik valik.

Trumpauto on Eesti turul toimetanud juba 2019. aastast, kuid arendustöödega alustati juba mitu aastat varem. “Alustasime lihtne töökoja planeerimise tarkvaraga, kuid saime kiiresti aru, et remondi- ja hooldusärisse tuleb üle tuua ka teistest valdkondadest parimaid kogemusi ja protsesse,” räägib Trumpauto müügijuht Rando Pärna. Tema sõnul on ettevõtte eesmärgiks tuua maailma kõige parimad praktikad Trumpautosse ja seeläbi iga kasutajani.

Tarkvara peab olema kogu aeg kättesaadav

Remonditöökoja tarkvara on tööpäeva jooksul kindlasti üks tähtsamaid tööriistu, mis peab olema sisuliselt kogu aeg kättesaadav. “Julgen öelda, et aasta jooksul ei tohiks olla rohkem kui mõni tund planeeritud või planeerimata katkestusi,” märgib ta.

Kuna kulutõhusus mängib kindlasti suurt rolli, siis soovitab Pärna töökoja omanikel kindlasti üle vaadata, kas valitud tarkvara ülalpidamisega kaasnevad mingid lisakulud – olgu selleks serveri rent või haldustasu.

Kuvatõmmis haldussüsteemist.Foto: Trumpauto

Reaalne ajavõit

“Kui töökojas on kasutusel toimiv ja kaasaegne tarkvara, millel on hästi läbimõeldud ja testitud protsessid, siis see toob reaalse ajalise võidu töökojas,” räägib Pärna. Protsesside hulka kuuluvad nii kliendi soovist töö loomine, pakkumise ja arve koostamine aga kindlasti ka kõik registrid – klientide, sõidukite ja tööde ajalugu. 

Kindlasti on oluline jälgida, kuidas toimub ühildumine teiste süsteemidega – näiteks Maanteeameti sõidukite registriga või raamatupidamise tarkvaraga. “Ära ei tasu unustada uurida, milliseid makselahendusi pakutakse,” toonitab Pärna. 

Kui usaldusväärne on teenuspakkuja?

Kui hakata oma ettevõttele haldustarkvara valima, siis soovitab Pärna erilist tähelepanu pöörata usaldusväärsusele. “Soovitan järgi uurida, kui kaua on tarkvara pakkuja turul olnud, kas tal on piisavalt kliente ning kes on ettevõtte omanikud,” jagab Pärna näpunäiteid. On levinud statistika, et kui tarkvaraettevõte on kaks aastat vastu pidanud, siis on ta esimesed kasvuraskused ületanud ja muutunud usaldusväärseks.

Näiteks Trumpautol on sadakond klienti – ja seda nii Eestis kui välismaal ja kasutajad on väga erinevate suurustega – alates ühemehetöökodadest kuni mitme asukoha ja 30 töötajaga ettevõteteni välja. Huvitaval kombel on nende hulgas ka mitmeid võistlussõidukite ehitajaid ja rallitiime. “Kõige olulisem on aru saada, et kliendi juures ei mängi rolli mitte niivõrd ettevõtte suurus, kui see, palju ta on nõus alguses õppima, et seejärel oma töökoda kaks korda efektiivsemaks muuta,” rõhutab Pärna.

Trumpauto teenus on mõeldud väga laiale kasutajaskonnale. See sobib nii mootorrataste, sõiduautode, veoautode, rasketehnika kui ka väikelaevade remondi- ja hooldustöökodadele ning ka pesulatele. “Kõik vajalikud võimalused on meie tarkvarasse sisse ehitatud,” räägib Pärna.

Trumpauto töövõiduks on kindlasti see, et Bosch Car Services ja Shell Branded Workshops on valinud nad eelistatud tarkvaraks kogu Baltikumis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.