Auto kaitsekile – parim vahend murevabaks autokasutuseks

PPF (Paint Protection Film) kaitsekile on autoomanike seas üha populaarsemaks muutuv meetod, mis aitab kaitsta sõiduki värvipinda erinevate kahjustuste eest. Viimastel aastatel on toode saanud kõvasti kiitust ka Baltikumis, sest keraamiline kerekaitse ei ole siinses kliimas nii hea kestvusega kui kaitsekile. Sagedane pesemine ja kemikaalid kulutavad keraamilise kaitse kiiresti maha, kile seevastu kestab aastaid.

Vaatame lähemalt, mis on kaitsekile, miks see on vajalik ning kuidas seda paigaldatakse.

Mis on PPF kaitsekile?

PPF kaitsekile on spetsiaalne isetaastuv kile, mis paigaldatakse auto välispinnale. Selle eesmärk on kaitsta autokeret kriimustuste, kivitäkete, putukate ja muude väliskahjustuste eest. Tavaline PPF kaitsekile on läbipaistev, kuid viimastel aastatel on turule tulnud ka mattvärviga autod, mille jaoks on saadaval ka matt kaitsekile. Mattvärvi autodele on kaitsekile paigaldamine eriti oluline, sest väikseid vigastusi ei saa poleerida. Ainus võimalus kriimustusi parandada on ülevärvimine. Parim aeg kaitsekile paigaldamiseks on otse autosalongis, kui auto on uus. Kaitsekilet on võimalik paigaldada ka auto muudele osadele, näiteks tuledele.

PPF kile on väga vastupidav, kuna koosneb mitmekihilisest struktuurist.

Ülemine kiht: lakikiht on kõige vastupidavam osa kilest. Ülemine kiht talub kriimustusi, kivitäkkeid ja muid väliseid mõjutusi. See aitab hoida auto välimust puhta ja kaitstuna.

Keskmised kihid: polüuretaankihid annavad täiendava löögikindluse. Nad aitavad hajutada lööke ja kaitsta kerevärvi kahjustuste eest, näiteks kivitäkked või hõõrdumised kokkupuudetel esemetega.

Alumine kiht: alumine kiht on liimikiht, mis kinnitub auto pinnale. See tagab PPF kile kindla ja pikaaegse püsimise.

PPF kile ajalugu

PPF kaitsekilet toodeti esmakordselt 1960. aastatel 3M ettevõtte poolt. Eesmärgiga kaitsta USA õhujõudude F-4 Phantom hävituslennuki esiservi liiva ja prahi põhjustatud kulumise ja kahjustuste eest arendas 3M tehnoloogiat edasi. 1970. aastateks oli toode valmis kommertskasutuseks.

Esialgne PPF kaitsekile oli läbipaistev liimikihiga polüuretaankile, mis kaitseb auto värvipinda kriimustuste ja muude kahjustuste eest. 1980. aastatel hakati PPF kilet laialdaselt kasutama erinevatel pindadel, sealhulgas autodel, paatidel, mootorratastel ja lennukitel. Autoentusiastide seas oli see eriti populaarne, kuna see aitas kaitsta sõidukite värvkatet.

1990. aastatel arenes PPF kile tehnoloogia edasi, lisades kilele uusi omadusi, nagu näiteks isetaastuvus – kilel olevad kriimustused ja kahjustused paranesid soojuse mõjul ise ära. See tõi kaasa veelgi suurema populaarsuse ja nüüdseks kasutatakse PPF kilet laialdaselt erinevatel pindadel.

Miks on PPF kile vajalik?

PPF kile paigaldatakse auto kerepinnale, et luua kaitsebarjäär kahjulike keskkonnatingimuste vastu, nagu teel lendlevad kivid või kruus, linnu väljaheited, puuvaik, harjapesu jne.

Kaitse tuhmumise eest: UV-kiirguse põhjustatud pleekimine ja tuhmumine on tavaline probleem. PPF kaitsekile kaitseb värvipinda nende kahjustuste eest.

Kriimustuste ennetamine: kile moodustab füüsilise barjääri, mis kaitseb autot kriimustuste ja hõõrdumise eest.

Kivitäkete kaitse: kile neelab osa löögijõust, hoides ära pinnale tekkivad kahjustused.

Autotulede kaitse: kile säilitab ka auto esitulede selgust ja värvi.

Pikem eluiga: kaitsekile pikendab auto välimuse eluiga, hoides seda uueväärsena.

Säilitab auto välimust: selged ja kahjustusteta esituled on oluline osa auto atraktiivsusest.

PPF kile paigaldamine

PPF kaitsekilega võib katta terve auto või kiletada kõige enam kahjustusi saavad detailid (kapott, esistange, esitiivad, esituled, ukselävepakud, lingitagused jne).

Ettevalmistus: auto lakk peab olema ideaalses seisukorras. Kõige parem on paigaldada kile uuele autole, millel pole veel kahjustusi. Kile tagab uuele autole maksimaalse kaitse. Kui tegemist on kasutatud autoga, tuleb pinnad eelnevalt ette valmistada põhjaliku poleerimise näol.

Kile paigaldamine: kile paigaldatakse auto välispinnale, kas terve auto ulatuses või ainult kriitilisemad piirkonnad (kapott, esistange, esitiivad, ukselävepakud, lingitagused jne). Võimalik on kiletada ka autotulesid, et säilitada nende hea läbipaistvus pikaks ajaks.

Viimistlus: kile servad lõigatakse täpselt sobivaks ning seejärel kuumutatakse, et need ideaalselt kere külge sobituksid.

PPF kaitsekile garantii sõltuvalt tootjast on 5–10 aastat. Kilesid on saadaval läikiva, mati, mustrilise ja toonituna ning erinevate omadustega nagu hüdrofoobsus, isetaastuvus jne. Värviline kile võimaldab luua autole ka erinevaid disaine, kui kiletada vaid teatud detailid (nt kapott).

Kaitsekile on tugev ja vastupidav ning tagab uuele autole maksimaalse kaitse.Foto: Smartservice Tallinn OÜ

Kiletatud auto üks suur eelis on see, et ei vaja enam täiendavaid kerekaitseid nagu vahatamine või keraamiline kate ja ka auto pesemine on oluliselt lihtsam. Autoomanik võib nautida murevaba autokasutust kuni kümme aastat, sest just nii kaua kestavad parimad PPF kaitsekiled.

PPF kaitsekile on suurepärane investeering, mis aitab hoida auto välimust ja väärtust pikka aega. Kui soovite oma autot kauem heas seisukorras hoida, kaaluge kindlasti PPF kile paigaldamist!

SMARTSERVICE auto iluravikeskus on XPEL ja CarPro Immortal PPF kaitsekile autoriseeritud paigaldaja Eestis. Lisaks on valikus ka teiste tuntud ja kvaliteetsete tootjate kiled, nagu UPPF, Lumar, Hexis. Valikus on erinevate omadustega (isetaastuv, hüdrofoobne, matt, läikiv, värviline jne) ja erineva paksusega kilesid, mis valitakse sõltuvalt kliendi soovidele ja võimalustele.

Kui soovid hoida oma autokere seisukorda ideaalsena kuni 10 aastat, telli kaitsekiletamine oma autole meie kodulehel või töökojas aadressil Tähnase tee 1 või helista +372 680 3500.

Vaata lähemalt www.smartservice.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.