Meie elu on määramata ajaks kolinud koduseinte vahele ja internetti. Kes vähegi saab, töötab kodus ja välja ei lähe. Samamoodi ei toimu enam autokoolides auditoorseid tunde teooriaõppeks. Sõidutunde mõned koolid jätkuvalt pakuvad.

Samuti ei võta maanteeamet lähinädalatel vastu ühtegi eksamit. Küll see kõik üks hetk laheneb ja tekib taas võimalus omale juhilube taotlema hakata. Kõik, kellel õpe pooleli või on seda alles alustamas, ei pea ootama kuniks autokoolid jälle avatakse, vaid saavad peaaegu kogu teooria osa läbida interneti teel Teooria.ee keskkonnas.

Kas autokooli ei peagi minema?

Teooria.ee ei asenda autokooli, vaid toimib nendega koos. Internetikeskkonnas õppimist toetavad enamik Eesti autokoole, hetkel juba üle 125 kooli. Seega, kui sul on hetkel õpingud pooleli, siis ütle oma autokoolile, et soovid neid jätkata internetis Teooria.ee keskkonnas.

Kui sa oled alles õpinguid alustamas, siis vali Teooria.ee lehel omale pakett “Juhiluba”, vali omale sobiv autokool SIIT nimekirjast ja registreeru kursusele ning alusta õppimist.

Kuidas e-õpe toimib?

Teooria.ee keskkond on jaotatud mooduliteks ja siis omakorda väiksemateks peatükkideks. Iga mooduli lõpus on vahetest.

Kõikide teemade kohta on tehtud videod, kus käiakse kogu materjal visuaalselt ja heliga läbi. Vaata ja kuula täpselt nii mitu korda kui vaja. See on isegi parem kui tavaline autokool, kuna iga õpilane saab õppida oma tempos ja keskenduda tema jaoks raskematele asjadele.

Peatükkide videod ei ole pikad, enamjaolt 6-8 minutit, mõnel juhul ka natuke üle 10 minuti. Selline pikkus on paras, et korraga ühte teemat omandada ja jälgida.

Seejärel tuleb tutvuda lisamaterjalidega, mis aitavad õpitut kinnistada ning detaile täpsustada. Näited elust, liiklusmärkide tähendused ja kõik muu kaasnev. Iga teema lõpus tuleb teha vahetest, mille järgi saate ise ja ka autokool aru, kas läbitud teemad on saanud selgeks ja millele tuleks rohkem keskenduda.

Huvitavad ja loomingulised õpilahendused

Teooria.ee keskkond ei piirdu vaid loengute ja lisamaterjalidega. Õppijale on loodud rohkelt võimalusi oma teadmiste parandamiseks ning tulemuslikumaks õppimiseks. Lihtsalt liiklusseaduse lugemise asemel on palju loomingulisemad ja huvitavamad lahendused

Näiteks on olemas õppekaardid. Igal kaardil on pilt, mis kujutab konkreetset liiklusolukorda. Pildi kohal on esitatud olukorra kohta küsimus, millele pead vastama. Kaart pöördub ja selle teisel küljel näed õiget vastust.

Kaartidele tekivad tähised, kus rohelised nupud kaardi kohal näitavad, millistele küsimustele sa oskasid vastata ja punased nupud, millistele küsimustele sa vastust ei teadnud.

Videod keerulisematelt ristmikutelt

Samuti on Teooria.ee keskkonnas rohkelt Eesti erinevate linnade ristmikuid, kus on õige läbimine üles filmitud ning videos ka vajalikult selgitatud.

Samuti on võimalik teha teste, mis sarnanevad Maanteeameti teooriatestidele ja nende abil oma teadmisi kontrollida.

Kõik eeltoodud lahendused peaks olema täiesti piisavad, et olla valmis maanteeameti teooriaeksamiks ning sõidutundideks valmistumiseks. Oluline just ongi e-õppe mitmekülgsus ja erinevad tööriistad, mis aitavad protsessi huvitavamaks teha.

Kui palju see maksab?

Õpilasele see lisakulu ei too. Teooria.ee keskkonna kasutamine B-kategooria juhilubade jaoks vajalikus maksab 42 eurot ning Teooria.ee keskkond avaneb Sulle kohe pärast tasumist. Ülejäänud kursuse eest tasud hiljem autokoolile, kes lahutab kursuse koguhinnast maha juba makstud 42 eurot.

Esimese õppematerjalide peatüki ehk mooduli õppimise ajal tuleks tavaoludes osaleda autokoolis kursuse avaloengus, kus õpetaja tutvustab õppetöö üldist korraldust.

Käesoleva eriolukorra ajal on autokoolidel ilmselt välja töötatud lahendused, kuidas avatundi teha virtuaalselt.

Kasuta aega targalt!

Kui juhilubade tegemine on nagunii plaanis, siis hetkel, kui kõik segavad tegevused on piiratud, on teooria õppimiseks paremat aega raske ette kujutada. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.