Sisuturundus

eBay ekspert selgitab: miks on kasutatud auto omamine ja remontimine täna kasulikum kui uue ostmine?

eBay globaalsete arenevate turgude äriarenduse juht Paster Alon.Foto: eBay.

Autotööstuses on viimaste aastatega toimunud suured muutused. Sõidukite hinnad on teinud hüppelise kasvu, mistõttu on täna tarbijal mõistlikum uue auto ostmise asemel olemasolevat remontida. 

eBay globaalsete arenevate turgude äriarenduse juht Paster Alon räägib meile lähemalt, miks eelistab aina rohkem inimesi auto varuosi tellida veebist ja milliseid uuenduslikke võimalusi pakub ostjatele eBay.

Kiibikriis on tugevalt mõjutanud autoturgu

Paster Aloni sõnul on eBay autoosade ja -tarvikute kategooria olnud alati üks populaarsemaid ning nüüd on nõudlus veelgi suurenemas. Üheks selle põhjuseks on ülemaailmne kiibikriis, mis on mõjutanud hindu ja venitanud uute sõidukite ootejärjekorrad kuni aasta pikkuseks.

Uuringutest on selgunud, et tarbijad on pilgu suunanud järelturule ja hakanud eelistama kasutatud autosid – neid pikemat aega hoidma ja remontima. Põhjuseks on asjaolu, et 2022. aastal tõusid uute autode hinnad 12 protsenti ja kasutatud autode hinnad koguni üle 40 protsendi. 

Aloni sõnul oleme täna olukorras, kus kasulikum on osta vajalikud varuosad ja sõidukit remontida kui esindusest tutikas soetada. “See pole mitte ainult rahaliselt mõistlik, vaid ka keskkonna suhtes säästlikum,” lisab ta.

eBay statistika kohaselt ostetakse USA-s igas sekundis kolm varuosa ning Saksamaal ja Suurbritannias iga sekundi möödudes üks varuosa. Varuosade tellimine internetist on oma mugavuse ja kiiruse tõttu järjest populaarsem, ning pole kahtlustki, et nõudlus nende järele on kasvuteel. 

Sestap otsustas eBay hiljuti käivitada tugiprogrammi ettevõtjatele, kes tegelevad Eestis autode varuosade ja tarvikute müügiga. Programm on peamiselt suunatud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kelle laos on rohkem kui 150 varuosa ja kes soovivad enda äri välisturgudele laiendada. 

Rohkem infot programmi kohta leiad SIIT!

Kuidas ma saan veebist ostes olla kindel, et keegi mind petta ei kavatse?

Internetist ostmine võib sageli meis tekitada kartust. Kuidas ma saan olla kindel, et soovitud varuosa ikka jõuab minuni? eBays selle pärast muretsema ei pea, sest iga müüja mainet mõõdetakse põhjalikult ja kogu see info on ostjale alati nähtav.

“Reeglina on eBays palju erinevaid varuosade müüjaid, kelle vahel valida. Seepärast on väga oluline jälgida müüja juures teatud näitajaid, mis hõlbustavad sinu kui ostja jaoks otsuse tegemist,” räägib Alon.

Siin on näitajad, mis aitavad hinnata müüja mainet:

  • Top Rated Seller näitab, et müüja on järjepidevalt osutanud suurepärast teenindust ja vastab kõigile eBay poolt seatud nõuetele ning müüja standarditele. Samuti lubatakse ostjale ühe tööpäeva pikkust tarneaega ja 30-päevast või pikemat tasuta tagastusõigust. 
  • Sold all olev punane number näitab, mitu ostjat on varuosa või tarviku müüjalt juba ostnud.
  • Watchers all olev punane number näitab, kui suur hulk ostjaid on tootest huvitatud ja lisanud selle enda jälgimisnimekirja.
  • Star rating on müüja nime taga sulgudes olev tärn ja number, mille järgi saab kiiresti tuvastada kõrgema mainega müüjaid. 
  • Feedback Score on müüjale jäetud tagasiside skoor, mis näitab protsendina, kui rahule on ostjad kaubaga jäänud (maksimaalne skoor on 100%).
  • The eBay Money Back Guarantee tagab, et kui tellitud toode ei jõudnud kohale, on vigane või ei vasta kirjeldusele, siis makstakse raha ostjale tagasi. 

Samuti saab näha seda, kui kaua on müüja eBay platvormil tegutsenud ja kas ta võtab vastu tagastamisi. Lisaks on võimalik lugeda teiste ostjate poolt jäetud põhjalikke arvustusi, milline oli teenindus ja kas kaup vastas kirjeldusele. 

Kuidas leida õige varuosa?

Internetist sobiva varuosa leidmine ei pruugi olla kõige kergem ülesanne. Kas äsja tellitud pidurikettad üldsegi sobivad minu autole? 

eBay pakub ostjatele kasulikku otsingut, kus on hulga filtreid, mis aitavad leida otsitud osa. Otsingu muudab lihtamaks näiteks varuosa koodi ning sõiduki margi ja mudeli sisestamine. Seejärel kuvatakse konktreetsed tooted, mis vastavad päringule. Samuti saab otsida varuosi seisukorra (kasutatud või uus), hinnaklassi, asukoha ja saatmisvõimaluste järgi.

Ole sa professionaalne mehaanik, oma garaažis vaikselt nokitsev autoentusiast või lihtsalt tavatarbija – tarneahela väljakutsed mõjutavad mingil viisil meid kõiki. eBay on seetõttu lisanud platvormile uuenduslikud ja tehnilised tööriistad, mille abil saab muuta kogu ostuprotsessi oluliselt lihtsamaks. 

Näiteks tööriist “Shop by Diagram” võimaldab ostjal kasutada interaktiivseid skeeme, et teha kindlaks, millised osad on tema autole vajalikud, ja seejärel pakub tööriist talle õige varuosa. Tööriist “My Garage” paneb ostjale kokku nii-öelda isikupärastatud garaaži kõikidest varuosadest ja tarvikutest, mis on spetsiaalselt tema autole mõeldud.

Vajalikke varuosi ja tarvikuid oma neljarattalisele sõbrale saad vaadata SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.