Eesti autoturul lööb laineid värske müügiportaal, kus on poole aastaga surfatud 3,7 miljonit korda

Lihtne, kiire ja usaldusväärne automüügiportaal.Kuvatõmmis autodiiler.ee kodulehelt

Kui kokku saavad erineva taustaga, kuid sarnaselt mõtlevad inimesed, siis hakkab juhtuma huvitavaid asju!

Eesti turul lööb laineid uus ja märkimisväärselt odavate hindadega automüügiportaal Autodiiler.ee. Autoarmastajate loodud saidil on poole aastaga surfamas käidud juba 3,7 miljonit korda. Milles fenomen seisneb ja kust selline portaal Eesti turule tekkis?

Kogemuste ja kirgede kompott

Portaali asutajate meeskond koosneb erineva taustaga spetsialistidest, keda ühendab kirg autode ja tehnoloogia vastu. Olles teemas igapäevaselt sees, nähti kohalikul turul sõidukite müügiportaalide funktsionaalsuse osas puudujääke ja murekohti. Idee automüügiportaalist, mis teeks samu asju paremini, lihtsamini ja ägedamalt, küpses juba pikalt. “Mina IT-arendajana mõtlesin juba kümme aastat tagasi, et hakkan automüügiportaali tegema,” meenutab üks portaali eestvedajaid, IT-arendaja ja driftisõitja Martin Ojaste.

“Üksi ongi selliseid asju raske teha,” lisab mitmekordne Eesti meister driftis, võistlusautode mehaanik-insener Karel Piiroja, kellel oli kaua täpselt samasugune unistus. Seepärast on lisaks neile tiimis full stack arendaja Marko Murumaa, kellel on aastate jagu kogemust erinevates turundus-, IT-arendus-, reklaami- ja finantsmaailmaga seotud ettevõtetes, ning projektijuht Mait Metsküla, kes on kui “hammasratta rihm” IT ja äri vahel.

Autodiiler.ee tiim.

Kiire start ja kasv

Aasta otsa mõtlemist, arutamist, vaidlemist, planeerimist, kujundamist, IT arendamist ja nii ta valmis saigi. Või nagu klassikud on öelnud: “See ei saagi tegelikult kunagi valmis ja areneb lõpmatult edasi, nagu Tallinna linn”. Koduleht läks “laivi” eelmise aasta 17. detsembril. “Lasime sinna hulga testijaid peale ja pinge all muudkui parandasime kiirelt igasugu muresid, väikeseid viperusi,” meenutab Martin ärevat algust.

Huvi uue automüügisaidi vastu ületas ootusi. Juba esimese kuu jooksul külastas portaali üle 200 000 inimese, kasutajaks registreeris end üle 1000 huvilise. Täna on portaalil 6000 registreeritud kasutajat ning aktiivseid kuulutusi üle 3000, mille arv kasvab pidevalt. Google Analyticsi andmetel on poole aastaga lehte külastanud märkimisväärsed 350 000 inimest.

Viimase kuue kuu jooksul on Autodiiler.ee-sse lisatud ligikaudu 4700 eraisiku ja 3300 ärikliendi kuulutust, kokku 8000 kuulutust. Neid kuulutusi on vaadatud 2,27 miljonit korda, mis näitab, et esialgne uudishimu uue tulija vastu pole kuidagi lahtunud – vastupidi, huvilisi tuleb aina juurde.

Automaksu kalkulaator

Autodiiler.ee eristub konkurentidest soodsa hinnastuse, mõnusa ja mugava kasutajakogemuse ning mitmete uuenduslike funktsioonide poolest. Üks neist on automaksu kalkulaator, mis arvutab automaatselt Eesti registris olevate autode automaksu ning kuvab selle kuulutustes. Kuigi president Alar Karis jättis mootorsõidukimaksu seaduse hetkel välja kuulutamata ja saatis selle tagasi riigikokku, kuna see rikkuvat võrdse kohtlemise põhimõtet, ei ole meilgi lõppude lõpuks automaksust pääsu.

Tulevikus plaanitakse saidile lisada võimalus filtreerida autosid automaksu järgi, mis muudab otsingud veelgi mugavamaks ja sihipärasemaks.

Mitmekeelne ja kasutajasõbralik

Autodiiler.ee on saanud palju positiivset tagasisidet oma kasutajasõbraliku ja stiilse lahenduse eest. “Autodiiler on värskeid veebitehnoloogiad kasutav kiire ja äge automüügi kuulutuste portaal,” kirjeldab Martin Ojaste.

Mis teeb skrollimise eriti mõnusaks – portaalist on olemas nii klassikaline heledates kui ka tumedates toonides variant, et silm puhkaks. Sobiva värvilahenduse saab valida kodulehel ülevalt vasakult nurgast.

Kuulutusi saab lapata neljas keeles: eesti, inglise, soome ja vene keeles. Niisiis jõuab üles pandud kuulutus ka nende huvilisteni, kes ei pruugi sinuga sama keelt rääkida.

Konkurentsivõimelised hinnad

Kui panna Autodiiler.ee kõrvuti teiste sarnaste portaalidega, jäävad kohe silma märkimisväärselt soodsad hinnad.

Eraisikutele ja juriidilistele isikutele maksab kuulutamine üheks kuuks 1,99 €, kaheks kuuks 2,49 € ja kolmeks kuuks 2,99 € (käibemaks on juba hinnas sees).Automüügiettevõtted saavad kuulutada hinnaga 10 senti päevas ühe auto kohta, mis teeb umbes 3 eurot kuus. Tasu võetakse ainult aktiivsete kuulutuste päevade eest koondarvega kuu lõpus. Uuri hinnakirja kohta täpsemalt siit!

Populaarsed margid ja mudelid

Portaali enim otsitud margid on BMW ja Audi. Top 5 lisatud marki ja mudelit on järgmised:

  1. Volkswagen Passat (83 kuulutust)
  2. Audi A4 (80 kuulutust)
  3. Toyota Corolla (76 kuulutust)
  4. BMW X5 (76 kuulutust)
  5. BMW 320 (75 kuulutust)

Tulevik on helge

Autodiiler.ee plaanib jätkata oma teenuste ja funktsioonide arendamist, et pakkuda veelgi paremat kasutajakogemust. Koos suuremate äriklientide, nagu Amserv, Bravoauto, ABC Motors, Moller Auto, Aasta Auto Approved, Elke ja United Motors, ning paljude teistega, kruiisib Autodiiler.ee mõnusa tempoga sinnapoole, et kasvada Eesti juhtivaks automüügiportaaliks.

Autodiiler.ee on hea näide sellest, kuidas kirg, kogemused ja innovatsioon võivad muuta turgu. Kuue kuuga on nad tõestanud, et on valmis pakkuma parimat platvormi autode ostmiseks ja müümiseks Eestis. Tulevik on paljutõotav ja areng jätkub hoogsalt. Tutvu portaaliga ja leia oma unistuste auto juba täna!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.