Testime: tellisin omale autopesu koju. Vaata, mis minu bemariga tehti!

Ulatasin UpSteami pesumeistrile oma autovõtmed, kes seejärel autoga pesulasse sõitis.Foto: Erakogu

Auto pesemine on kohustus, mida ma ei armasta, aga lõputult selle eest ära ei kihuta. Ühel jaanuaripäeval oli otsus küps, aga pesulasse sõitmise asemel meenus reklaam, mis soovitas uudset transfeer-autopesuteenust. Autole tullakse koju järele, viiakse pesulasse ning pärast naaseb masin justkui ilusalongist väljununa koju tagasi. Ideaalne. Teeme ära ja vaatame, mida minu päevinäinud BMW-ga korda saadetakse.

Läksin täispangale ja tellimusega ei koonerdanud

Kõigepealt tuli sisse anda tellimus, mida saab teha UpSteami kodulehel. Minu universaalkerega bemar on tegelikult juba ammu põhjalikumat puhastust soovinud ning otsustasin minna täispangale ehk võtta nii välispesu kui ka sisekoristuse.

Tavalise sise- ja välispesu paketi hinnaks on universaalkerega auto puhul 47 eurot. Lisateenusena haarasin juurde pigileotuse, auto kerelt ja rattakoobastest lume ja jää eemaldamise ning esiistmete keemilise pesu. Kui juba, siis täiega. Kokku läks selline komplekt maksma 87,50 eurot – iga nädal sellist teenust ei telliks, kuid jäin põnevusega tulemust ootama.

Ahjaa, tuleb ka valida kellaaeg, millal auto pessu viiakse. Mul läks õnneks, hommikul kell 11 sobivat aega otsima hakates sain teenuse juba sama päeva kella 13ks.

Eriti hea oli see, et tellimisvorm näitas kohe ära, kui kaua võib autopesu aega võtta. Teadsin, et võin autot tagasi oodata pärast kella nelja pärastlõunal. Polnud enne kunagi mõelnud, et kui palju aega võib autopesule tegelikult kuluda.

Velgedele ja rattakoobastele oli kogunenud omajagu mustust.Foto: Erakogu

Transfeer minu autoga lõbusõitu teha ei saa

Veebileht lubas, et kui tellid UpSteamilt pesu Tallinnas, siis nad kohalesõiduks eraldi tasu ei küsi. Kuna olin mõned kilomeetrid linnast välja Kiili vallas Vaelas, siis vasardas peas küsimus, kui palju siit hinnale otsa tuleb. Aga polnudki hull, väikese lisatasu eest pakutakse teenust ka Tallinna lähiümbruses. Vaela tähendas viieeurost lisaväljaminekut.

Järgmisena painas mind mõte, et kuidas ma usaldan oma auto võõra pesumeistri kätte. Pärast hakkab mu tagaveoline manuaalkastiga BMW talle veel meeldima ning läheb kuskile kumme vilistama. UpSteami klienditugi aga kinnitas, et autode transfeer on kuni 500 000 euro ulatuses kindlustatud ning ettevõtte IT-süsteem mõõdab optimaalse sõiduaja pesulasse ära. Kui pesija peakski minu autoga lõbusõitu tegema, siis tuvastatakse see kiirelt.

Pesumeister helistas ja tegi hea pakkumise

Täpselt kell 13, nagu olin tellinud, vuras UpSteami kaubik värava taha, andsin autovõtmed üle, minu auto viidi pesulasse ning mina ise sain oma päevatoimetustega jätkata. Kas üks tüütu asi saab veel mugavam olla? Kusjuures, UpSteam lubab, et transfeer võib kohale jõuda +/-15 minutit kokkulepitud ajast. Pole paha.

Poolteist tundi hiljem sain pesumeistrilt kõne ja ta pakkus, et kuna autole pole ammu korralikku velgede puhastust tehtud, siis äkki teeks velgede süvapesu ka. Viiekas lisaks, aga tundus mõistlik ja eriti hea, et mulle helistati ja seda pakuti. Esimesel korral ei tule ise selle peale, et kõiki lisateenuseid vaadata. 

Pärast sisepesu oli vahe varasemaga märkimisväärne.Foto: Erakogu

Lõplik viimistlus anti koduväravas

Minu jaoks jäi veel üks asi kripeldama. Kuidas nad sellistel soolamärgadel teedel sõites auto puhtalt Vaelasse toimetavad? Mõned head kilomeetrid tuleb siiski mööda märga maanteed sõita ja paratamatult lendab seal pori igas ilmakaares. Pabin oli asjatu. 

Autost väljudes võttis pesumeister esmalt rätiku, mille ta oli juhiistme alla põrandale pannud, et porised jalad puhast pinda ei määriks. Sealsamas mu koduväravas andis ta autole lappide ja pesuvahenditega viimase viimistluse. Tulemus oli … nagu vaataks peeglisse.

Puhas auto sai pesumeistri poolt lõpliku viimistluse juba kodus.Foto: Erakogu

Transfeerikutt palus mul veel auto üle vaadata, et ega midagi silma kriipima ei jää. Värskest ja kergest lumesajust tingitud määrdumine oli paratamatu, aga et jätsin vahatamise seekord välja, siis olin rahul. Auto veljed pole ammu nii puhtad olnud. Rääkimata istmetest, mis olid enne iluprotseduure sügistalvistele ilmadele vastavad.

Ma ei mäleta, et oleksin teiste pesulate juures kohanud seda, et töödele antakse ka garantii. UpSteami kodulehel lubatakse, et kui mõni plekk jäi kahe silma vahele, siis nad teevad töö uuesti ja tasuta. Minul selle privileegi kasutamiseks vajadust seekord ei olnud.

Eesti kliimast tulenevalt võis kerel pärast Vaelasse tagasijõudmist kerget mustust kohata, kuid üldpilt oli võrreldes varasemaga kui öö ja päev.Foto: Erakogu

Kaugsõit ja velgede süvapesu tähendas esialgsele arvutusele kümne eurost lisandust, mis tähendab, et teenuse kogusummaks tuli 97,50 eurot. Arve koos makselingiga saadeti ilusti meilile.

Tõsi, päris iga kuu ma autopesuks sellist summat välja ei käiks, aga valisin ka kõikvõimalikud lisad ja miks mitte korra aastas selline suurpuhastus teha. Lihtsama tolmu saan soovi korral ise mõnes selvepesulas maha lasta. Aga UpSteamist saab ka lihtsamaid pesusid tellida – näiteks tavaline välipesu on Tallinnas 19 eurot. Ja ikka nii, et ise ei pea lillegi liigutama. Samasugust teenust pakuvad nad praegu ka Tartus ja Helsingis.

Mina tellisin pesu kodulehelt www.upsteam.ee, kuid võimalik on ka alla laadida äpp (iOS / Android) või helistada 5696 6798.

Facebooki kommentaarides küsiti, miks on loos ära vahetatud üks auto salongist tehtud foto, kust võis näha nagu oleks auto pärast pesu ikkagi plekiline. Kinnitame, et masin küüriti puhtaks nii väljast kui ka seest, kuid esialgu valitud pildil trikitas lumesadu, mis jättis mulje plekkidest. Ehk pilt tuli välja vahetada, et ei jääks valet muljet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.