Sisuturundus

Haapsalus näidatakse, millega Valget Daami sõidutada

Haapsalus toimub augusti teisel nädalavahetusel uhke Valge Daamu Bikeshow, kus saab näha Baltimaade vingemaid mootorrattaid.Foto: Valge Daami Bikeshow

Haapsalus toimub augusti keskpaigas juba kümnendat korda Valge Daami Bikeshow, kuhu oodatakse võistlema üle poolesaja omanäolise ja vinge mootorratta Balti riikidest ja Soomest. 

“Tegemist on väikese juubeliga. Saame olla uhked, sest oleme kasvanud rahvusvaheliseks võistluseks, kus on osalejaid Lätist, Leedust ja Soomest,” rääkis Müristaja MC Haapsalu president ja Valge Daami Bikeshow peaorganisaator Meelis Palm. “Aga, kes teab, äkki on kuskilt veel tulijaid, sest varasemalt on meil käinud külaline Paapua-Uus-Guinealt.” 

Gaas keeratakse põhja 13. augustil kell 11, üritusele tõmmatakse joon alla 14. augustil kell 1 öösel. 

Valge Daami Bikeshow tutvustav plakat.Foto: Valge Daami Bikeshow korraldusmeeskond

Võitja saadetakse maailma vallutama

Tänavu valitakse Valge Daami Bikeshow’l AMD World Championship of Custom Bike Buildingu lõppvooru edasipääseja, sest Haapsalu võistlus on ühtlasi Balti regiooni alamvõistlus. “Võitja saadetakse edasi järgmisel aastal toimuvale maailmameistrivõistlustele mootorratta ehituses,” kinnitas Palm ja lisas, et kätt ei panda ette ka Soomest tulijatele.

Kui mõni võib mõelda, et mootorratturite kogunemised ja mõõduvõtmised on ainult siseringi üritused, siis Palmi sõnul on Valge Daami Bikeshow’le oodatud kõik huvilised – nii noored kui vanad. “Ühest küljest on see küll näitus ja kokkutulek kõigile tsiklientusiastidele, kuid on kindlasti ka pereüritus, sest siin on vaatamist nii emadele, isadele kui lastele ja igaüks leiab oma lemmiku. Mõni näeb välja nagu Batmani mootorratas, mõni on võtnud eeskujuks Marveli koomiksist mõne ratta.”

Kokku oodatakse võistlema umbes 60 erilist mootorratast. “Iga ratas on unikaalne. Meil on erinevad klassid ja kategooriad, kus igaühest valitakse kolm parimat.” Parimad valitakse nii vana kooli chopper’ite ja bobber’ite hulgast kui ka streetfigter’ite ja bike’ide hulgast. Lisaks kuulutatakse välja publiku lemmik ja parim värvitöö. Parimatest parima, mis saadetakse edasi MM-ile, valib välja ekspertidest koosnev žürii. 

Lisaks mootorrataste imetlemisele on lastealal võimalik sõita atv-dega. Näituse lõpetab uhke rock-kontsert, kus esinevad Randal Randoja, Teravmoon, Mandoterror ja Coverage. Motonäitus toimub Lossiplatsil ja kontsert Müristaja MC klubis asukohaga Sadama 30. 

Omaette kunstiliik 

“Mootorratta ümberehitamine on ratta personaliseerimine ja eks see ole igale mootorratta omanikule äärmiselt hingelähedane. See ei ole mitte ainult sõiduvahend punktist A punkti B, vaid hobi või isegi aksessuaar,” rääkis Palm. 

Ta lisas, et mootoratturitele üldiselt meeldib oma sõiduvahendeid ümber ehitada ja võimalikult palju leiutada, olgu selleks siis taasavastatud vana või midagi täiesti uut. “Mootorratta ehitust võib pidada omaette kunstiliigiks.” Palmi sõnul näeb võistlustel siinse motokunsti parimaid palu ja saab aimu, kui leidlikud rattaomanikud on. 

Sponsor omade hulgast

Nagu üritustel ikka, nii on ka Valge Daami Bikeshow’l oma sponsorid. Üheks neist on Puksiir24.ee. Ettevõtte omanik Reigo Kleemann on ürituse tulihingeline fänn ja sponsor olnud algusest peale, sest on ka ise Müristaja MC Haapsalu liige. 

“On olnud juhuseid, kus oleme pidanud rattale järgi minema ja toimetama kuhu vaja, kui mõni masinatest on teel “ära surnud”. Üritame mootorratastele ka tee peal abiks olla,” rääkis Kleemann. Ta lisas, et suviti on Haapsalus väga palju inimesi liikvel, mistõttu tuleb tihti osutada erinevatele masinatele pukseerimisabi. “Kui vaja, siis pukseerime ka välismaale.”

Puksiir24.ee on üks Bikeshow sponsoreid.Foto: Puksiir24.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.