Kaks võimalust, kuidas elektriauto omamine võimalikult muretuks muuta!

Alexela ei paku avalikku laadimist ainult oma tanklates. Eesmärk on laadimisvõimalust pakkuda võimalikult paljudes sihtkohtades, mispärast paigaldatakse neid hotellidesse, kontorihoonetesse, kaubanduskeskustesse, spordihallidesse ja muudesse avalikesse kohtadesse.Foto: Raul Mee

Elektriautod koguvad eestlaste seas üha enam populaarsust. Kuid vanad müüdid nende laadimise kohta on visad kaduma – arvatakse, et see on tüütu ja aeganõudev. Alexela e-mobiilsuse valdkonna juht Kristjan Suurorg räägib, kui lihtsaks selle teha saab.

Peamine väljakutse on korter

„Eramajas elades on asi lihtne – paigaldad laadija ja ei midagi keerulist. Soovi korral saab klient targa laadija integreerida aku ja päiksepaneelide lahendusega,“ ütleb Suurorg. Alexela tuli välja hiljuti ka Targa Elektri teenuse ehk virtuaalse elektrijaamaga, mis aitab targalt juhtida kodust elektritarbimist, tootmist ja salvestamist, võimaldades võita energiakulude kokkuhoiust ja börsihinnast.

„Elektriauto laadimine on siiani ebapraktiline olnud just kortermaja elanikele. Kuid sellele murele on Alexelal pakkuda koguni kaks lahendust.“

Esimene neist on privaatne laadija neile, kel on kindel parkimiskoht. Sinna saab paigaldada laadija, mida saab kasutada ainult omanik.

Teine on ühiskasutatav laadija, mida kasutatakse peamiselt vanemate majadega. Nende kortermajade puhul on sageli murekohaks elektrisüsteem – kardetakse, et elektrisüsteem pole laadija jaoks piisavalt võimas või vastupidav

„Meil on dünaamilised koormuse jälgijad. Kõik, mis jääb maja elektri tarbimisest üle, suunatakse laadimisse. Laadija automaatika jälgib pidevalt, mida maja nii-öelda teeb,“ ütleb Suurorg ja täpsustab, et kui koormus on liiga suur, siis piiratakse laadimiskiirust; kui aga väheneb (näiteks kui enamik majaelanikke on magama läinud), siis jällegi suurendatakse. Niisiis pole tarvis maja elektrisüsteemi ülekoormamise pärast muretseda.

Alexela aitab korraldada ka korterühistu liikmetega kogu laadijatest tarbitud elektriarvelduse – sellisel moel on lahendatud ka teine peamine murekoht.

Alexela pakub koostöös VOOLuga kvaliteetset täisteenuslahendust igale kodule – laadija, paigaldus ja klienditugi ühest kohast!

Kas kõik vajavad privaatset laadijat?

Alexelal on tänaseks üle Eesti ligi 250 laadimispunkti ja -otsikut, millest 85 on kiir- või superlaadija küljes. „Põgusa kohvipausi ajal saab nendest akut piisavalt laadida, et sõitu muretult jätkata,“ kinnitab Suurorg. „Samuti kasvavad pidevalt elektriautode laadimisvõimsused ning meie eesmärk on paigaldada täna laadijaid, mis on ajast ees, mitte vastupidi.“

Alexela poolt põhimaanteedele paigaldatavate laadijate abil on võimalik 3-minutilise laadimisseansi korral sõidukile juurde anda ligikaudu 100 kilomeetrit sõiduulatust.

Koju või kortermaja juurde paigaldatavad laadijad ei pea olema suured, vaid koostöös VOOLuga pakutakse tagasihoidlikke lahendusi, mis kodu üldilmele suurt märki ei jäta.Foto: VOOL

Kliendile võimalikult lähedal

Suuroru sõnul kasutab elektriauto omanik kõiki laadimisvõimalusi läbisegi. Just see on põhjus, miks Alexela põhifookus on olla kliendile võimalikult lähedal. Klient saab iga kord valida, kas ta laeb autot kodus, avalikus laadimispunktis või peatub hoopis Alexela kohvik-poes.

Praktilisust ja mugavust suurendab oluliselt see, et kõik laadimised saab lihtsalt koondada ühele arvele. „Kui klient laeb kord kodus, teinekord tööl ja kolmandal hoopis Täkupoisis, siis saame selle kõik kokku panna,“ ütleb Suurorg ja lisab, et ettevõtte autot kodus laadides on võimalik suunata arved otse tööandjale.

Alexela saab sind aidata kõikides energiaga seonduvates küsimustes. Soovi korral vaadatakse üle ka kodune elektripakett ja tehakse võimalusel parem pakkumine. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.