Kasutatud Volvo V60: kuidas leida parim pakkumine?

Volvo on kindla peale minek põhjamaa inimesele, kes soovib töökindlat, soliidset ja kestlikku transpordivahendit, mis ei vea lumistes ja külmades oludes alt.Foto: Pexels

Vanasõna ütleb: kes otsib, see leiab. Rahvatarkuses on tõetera sees, aga esmalt peab siiski teadma, mida täpselt otsitakse ja seejärel saab juba veidi täpsemalt vaadata, kust otsida. 

Oletame näiteks, et pere on omale kasutatud, kuid usaldusväärset ja vastupidavat sõiduvahendit vaadates jõudnud punkti, kus valik on langetatud Volvo V60 kasuks. Järgmine loogiline samm on leida omale sellest Rootsi autotootja mudelist võimalikult hea ja taskukohane eksemplar. Kuidas seda teha?

Hinda oma rahalisi võimalusi

Volvodega on nagu lastega – ükski neist ei sünni halvana. Volvo on kindla peale minek põhjamaa inimesele, kes soovib töökindlat, soliidset ja kestlikku transpordivahendit, mis ei vea lumistes ja külmades oludes alt.

Esimene samm konkreetse auto valikul on revideerida oma rahakotti. Pole mõtet fantaseerida aasta või kaks vanast Volvo V60-st, kui selle soetamiseks tegelikult võimalusi pole. Pigem tuleb siht seada maksimaalsest võimalikust piirsummast nõks allapoole, et veidi raha jääks varuks ka ootamatuteks kuludeks. 

Näiteks ei tarvitse kaheksa aastat intentsiivselt käigus olnud Volvo V60 rehvid olla meie talvistele teeoludele enam sobilikud ja ohutuse huvides tuleb need enne masina kasutuselevõttu ära vahetada. Või läheneb läbisõidust tulenev vajadus korralise tehnohoolduse ja ülevaatuse järele. Mõistlik on jätta selliste väljaminekute katteks endale väike puhver. 

Otsi usaldusväärne müüja

Kui auto ostumiseks eraldatava raha suurusjärk on paigas, saab asuda otsingule. Internetis on meie jaoks lahti sisuliselt kogu maailma autoturg, ent kui päris aus olla, siis autode puhul on maailm lahti pigem teoorias ja päris ookeani tagant ühte Euroopast pärit pereautot otsima pole mõtet hakata.

Meil on harjumus kõike esmalt googeldada. Selle asemel, et tippida otsingumootorisse konkreetse automudeli nimi, on pruugitud auto ostu planeerides mõistlik keskenduda esmajoones kasutatud autosid pakkuva usaldusväärse ja professionaalse müüja leidmisele. 

Parimad kasutatud autode müüjad pakuvad ostjale kindlust ja lisaväärtust. Nii võivad mõned müüjad anda enda vahendatud kasutatud autole garantii. Garantiiperiood piirdub enamasti paari kuu või 3000 kilomeetriga, mis pole just meeletult pikk aeg, aga siiski piisav, et auto tehnilisest seisukorrast korralik ülevaade saada. 

Üldjuhul on sellist garantiid pakkuvad automüüjad teinud oma pakutavatele autodele ennetava tehnilise kontrolli ja selle käigus ilmnenud vead kõrvaldanud. Seega on üks hea nipp kohe alguses otsingumootorisse sisestada otsing märksõnadega “kasutatud garantiiga Volvo V60” ning leida uus auto just nende pakkujate seast, kes võimaldavad järelturu autodele garantiid.

Näiteks Eestis pakub oma masinapargile sellist garantiid Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja Longo. Tasub pöörduda ettevõtte siinse esinduse poole ja vaadata läbi ka kodulehel pakutavad masinad. Need kõik on värskelt hooldatud ja puhastatud, kvaliteetsed, garanteeritud läbisõidu ja täieliku olemasoleva ajalooga.

Erineva väljalaskeaastaga Volvo V60 valik Longo Eesti esinduses uueneb pidevalt.

Bensiin või diisel?

Kas valida diisel või bensiinimootoriga Volvo V60, on juba puhtalt eelistuse küsimus. Mõlemad jõuallikad on töökindlad ja sobivad hästi põhjamaise talve nõudlikesse oludesse. Nii mõnigi autoekspert on aga märkinud, et tema eelistus kaldub pigem diiselmootori kasuks, sest need on eriti vastupidavad, säästlikud ja võimekad.

Värvivalik, lisavarustus ja muud detailid on aga suhteliselt subjektiivsed valikud, mille osas nõu anda on üsna keeruline, sest vajadused ja soovid on väga erinevad. Nendes küsimustes usaldavad inimesed pigem oma maitset ja see ongi õige.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.