Sisuturundus

Kohv autosse: kuidas seda kõige lihtsamini valmistada?

Foto: Shutterstock

Märkimisväärne osa autojuhtidest ja reisijatest on kohvisõbrad. Kas kohvinaudingut ja autoreise on võimalik ühendada? Muidugi jah ning on mitmeid viise, mis võimaldavad reisil olles rüübata maitsvat kohvi, olenemata sellest, kas ees on pikk või lühike tee. 

Kõige tavalisem on, et kohvi saamiseks peatutakse mõnes bensiinjaamas ja haaratakse sealt tassike kohvi. Kuid kas oled mõelnud, et värsket kohvi võiks saada nautida olenemata sellest, kas kohvik või bensiinijaam jääb parasjagu teele või mitte? Seda saab teha, võttes kaasa kodus varem valmis tehtud kohvi või kasutades kaasaskantavat kohvimasinat. 

Kaasaskantav kohvimasin võimaldab nautida end juba tõestanud maitseid isegi liikvel olles. Jah, nii on – kohvimasinad ja nende tehnoloogiline mitmekesisus avavad selle joogi austajatele äärmiselt laiad võimalused. Loe, miks tasub sageli reisivatel inimestel  proovida nii-öelda ettevalmistatud kohvi. 

AeroPress – kohvi valmistamiseks kodus ja autos

AeroPressi võib võrrelda espressomasinatega, kuna mõlemal juhul kasutatakse kohvi valmistamiseks rõhku. Võib olla raske uskuda, et elektrilise kohvimasina saab asendada väikese üsna lihtsa seadmega, kuid nii see on. 

AeroPressi puhul asendatakse elekter ja kogu keerukas mehhanism kolme AeroPressi komponendi (silinder, sisemine kolb ja keeratav kork koos filtriga) ning inimkäega. Selle ainulaadse ja samas lihtsa kohvimasina töötas 2005. aastal välja Stanfordi ülikooli masinaehituse professor Alan Adler. AeroPressi armastatakse selle kasutusmugavuse ja erinevate maitsete valmistamise võimaluse tõttu.

Need, kes soovivad valmistada kohvi kiiresti ja lihtsalt, seejuures kvaliteeti kaotamata, valivad sageli AeroPressi. Muide, selles kohvimasinas saab valmistada espresso- ning tilkkohvi, mida tavaliselt valmistatakse filterkohvimasinates, lisaks saab sellega teha ka teed. 

Mõlemal juhul on vaja AeroPressi, jahvatatud kohvi, kuuma vett ja tassi. Aseta AeroPress kaanega allapoole tassi servale, jahvatatud kohv silindrisse, vala sisse kuum vesi, oota veidi (olenevalt kohvi kangusest, kulub selleks 10 kuni 50 sekundit), seejärel sisesta ettevaatlikult kolb ja vajuta seda umbes 30 sekundit ühtlaselt alla. Juba saab nautida espresso tüüpi kohvi. 

Kui soovid, et kohv tilguks, siis sisesta esmalt kolb silindrisse ja aseta AeroPress tasasele pinnale kolb allapoole, lisa soovitud kogus jahvatatud kohvi ning vesi, sega, aseta kaas filtrile, keera see alla, vajuta kolbi veidi ja oota, kuni kohv tilgub. 

Kuna Aeropressiga kohvi valmistamine on lihtne, saab seda kasutada nii kodus kui ka liikvel olles. Mõelda vaid – väikese aparaadi, kuuma vee ja jahvatatud kohviga saad värsket kohvi hõlpsalt valmistada isegi autos.

Handpresso – neile, kellele meeldib espresso

Handpresso töötab peaaegu samamoodi nagu AeroPress, välja arvatud see, et rõhu eemaldamiseks kasutatakse käsipumpa. Mida kvaliteetsem on kreemjas espressokohv, seda rohkem aega ja vaeva selle tegemiseks kulub. See kompaktne kohvimasin mahub käekotti või kohvrisse, nii et võid selle igale reisile kaasa võtta. Kohvi valmistamiseks läheb vaja jahvatatud kohvi, kuuma vett ja tassi.

Naudi Handpresso masinaga kohvi kõikjal, kus viibid. Masinat saab kasutada nii kodus kui ka reisidel. Muide, välja on töötatud ka Handpresso autokomplekt, mis teeb autos kohvi valmistamise eriti lihtsaks. Selle toiteallikaks on 12 V põleti pistikupesa, mis teeb kohvi valmistamise liikvel olles veelgi kiiremaks ja mugavamaks. 

Kohvi valmistamiseks võib kasutada nii jahvatatud kohviube kui ka E. S. E. kohvitablette, mis ei jäta järele kohvipaksu ja hõlbustavad hilisemat puhastusprotsessi. Hoolimata sellest, kui käepärane on autodesse mõeldud Handpresso, pead tõenäoliselt tegema pausi, et liikvel olles kohvi teha. Sõidu ajal joogi valmistamine võib olla keeruline ja vedelik võib sattuda istmetele või muudele salongi raskesti puhastatavatele osadele.

Vaatamata sellele sobivad autoreis ja tass maitsvat kohvi omavahel ideaalselt kokku. Kui soovid nautida maitsvat kohvi, on palju võimalusi, lihtsalt vali endale meelepärane valmistamisviis ja saadki rüübata suurepärase aroomiga kohvi kõikjal, kus viibite.

Filterkohvimasin – valmista kohv kodus ja võta see teele kaasa

Reisikohvi saab valmistada ka mis tahes viisil, mida kasutad kodus kohvi valmistamiseks. Näiteks võid vette lisada jahvatatud kohvi, kasutada automaatset või poolautomaatset kohvimasinat. 

Kohvi saab valmistada ka Prantsuse või Chemexi kohvimasinaga. Kõik, mida pead tegema, on valmistada kohv ja valada see termosesse või reisitassi ning see sobib autos joomiseks suurepäraselt. Paljud eelnimetatud meetodid muudavad suuremate kohvikoguste valmistamise keeruliseks, kuid vahel liikvel olles tahaks rohkem kui ühte tassi turgutavat jooki. Parim on valmistada palju kohvi korraga, kasutades filterkohvimasinat. See masin suudab korraga valmistada kuni 12 tassi kohvi. Vala vaid aurav jook suurde või paari väikesesse termosesse ja saad nautida kvaliteetset aromaatset kohvi kogu reisi vältel.

Funktsionaalne filterkohvimasin tuleb kodus kasuks mitmel põhjusel. Sellega saab valmistada kohvi nii igapäevaseks joogiks kodus kui ka reisil. Kui sul on kodus rohkem kui üks kohvisõber, saad hõlpsalt valmistada mitu tassi maitsvat kohvi korraga. Samal ajal kui filterkohvimasin kohvi valmistab, saad valmistada hommikusööki või tegeleda millegi muuga. 

Paljudele meeldib filtrikohvimasin selle kasutusmugavuse tõttu. Eriteadmisi ega -oskusi pole vaja: tuleb vaid vesi masinasse valada, panna jahvatatud kohv filtrisse ja jook ongi juba valmimas. Paljusid filterkohvimasinaid saab programmeerida kohvi valmistama kindlal kellaajal. Täida masina õhtul vee ja jahvatatud kohviga, programmeeri õigeks ajaks tööd alustama ja saadki hommikul kohvi nautida või selle termosesse valada ja sõitu minna.

Muide, filterkohvimasinad ei ole sugugi kallid, seega ei nõua suurt investeeringut, et saada valmistada aromaatne kohv, mis sobib joomiseks nii kodus kui ka autos.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.