Kui palju hakkad maksma automaksu? Uus kalkulaator arvutab selle välja sõiduki registreerimisnumbri alusel

Kõik autoomanikud või peatselt auto omanikuks saavad inimesed on kursis valitsuse planeeritava automaksuga. Kuigi ei ole veel täpselt teada, mis mahus automaks tuleb, võib olla üsna kindel, et see tuleb ja hammustab tüki autoomanike rahakotist. 

Rohe Auto on koostöös Scanhub Baltics OÜ-ga turule toonud Transpordiametiga liidestatud automaksu kalkulaatori, mis pakub kiiret ja mugavat viisi automaksu arvutamiseks sõiduki registreerimisnumbri alusel.

Teada on vaja ainult auto regmistreerimisnumbrit

Rohe Auto uus kalkulaator eristub turul saada olevatest lahendustest oma kasutajasõbralikkuse ja täpsusega. Kui teiste automaksu kalkulaatorite puhul peab kasutaja detailselt teadma oma auto tehnilisi andmeid ja need kalkulaatorisse käsitsi sisestama, siis Rohe Auto kalkulaator on liidestatud Transpordiametiga ja saab sealt kõik vajalikud andmed teie sisestatud registreerimisnumbri alusel.

“Meie eesmärk oli tõsta tarbija teadlikkust planeeritava automaksu ja registreerimistasu osas, et tarbija saaks õigel ajal teha enda jaoks kasulikud otsused. Tegime automaksu kalkulaatori, mis muudab automaksu arvutamise lihtsaks. Kasutaja peab sisestama ainult oma auto registreerimisnumbri ja saab kohe teada auto registreerimistasu ja aastamaksu,” ütles Rohe Auto tegevjuht Gert Rohtla.

Automaksu kalkulaator on kõigile tasuta kasutamiseks Rohe Auto veebilehel.
Täpsemalt saate oma sõiduki aastamaksu ja registreerimistasu suurusega tutvuda SIIN

“Kui olete planeerimas autovahetust, siis on mõistlik alustada sellega lähiajal, et saada uus auto kätte enne automaksu kehtima hakkamist. Viimane seis automaksu osas on see, et omanikuvahetuse korral makstakse ühekordselt registreerimistasu ka kõikide juba registris olevate sõidukite eest. Seetõttu on ka kasutatud autode turg aktiivne ja autod liiguvad käest kätte kiiresti,“ sõnas Rohtla.

Ta lisas, et praegu on veel mõistlikud ka uute autode tarnetingimused. Škoda eelis on alati olnud suur ladu. “Tänagi on meil laos 1200 autot, et klientidele oleks pakkuda suurepärast valikut. Kui aga klient soovib tellida tehasest oma soovide järgi varustatud uue auto, siis ei maksa jätta autovahetust aasta teise poolde – võib juhtuda, et uus auto saabub Eestisse alles uuel aastal ja seda juba koos registreerimistasuga, mis tõstab tunduvalt sõiduki hinda,” soovitas Rohtla.

Rohe Auto AS on Euroopa esimene uue disainikeelega Škoda esindus

Rohe Auto AS, varasema ärinimega Auto 100 Tallinn AS, on olnud Škodade edasimüüja Tallinnas alates 2009. aastast. Uue nime ja brändinguga on asukohta vahetanud ka esindussalong – Rohe Auto, mis muuhulgas on Euroopas esimene uue brändinguga Škoda esindus, asub nüüd Tallinnas Sõpruse pst 151. Klientidelt on juba palju kiita saadud, sest uue salongi asukoht on eelmisest palju parem, kliendiparkla väga suur ja salong ruumikam, mugavam ning avaram.

Praegu saab Rohe Auto oma kliente lisaks headele pakkumistele rõõmustada ka uue Škoda Kodiaqi ja Superbiga, mis on äsja esindusse jõudnud! Mõlemad on saadaval ka pistikhübriidina, mille sõiduulatus elektri jõul on ühe laadimisega üle 100 km. See teeb kulgemise eriti soodsaks ja keskkonnasõbralikuks. Esimesed Superbi ja Kodiaqi pistikhübriidid jõuavad Rohe Auto salongi juuni teises pooles.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.