Kuidas kahjuabi sinu autot talvisel ajal aitab?

Kahjuabi aitab nii tehnilise rikke kui ka õnnetuse tagajärjel.Foto: Shutterstock

Liiklusõnnetused tulevad ootamatult ja inimesed sageli ei tea täpselt, kuidas sellistes olukordades käituda. Väike paanika võib halvata kaine mõtlemise ning nii ei osatagi kuskilt otsast alustada. Kui tervis on korras ja auto vaid kannatada saanud, siis on abiks IIZI 24/7 Kahjuabi

Talvised ilmastikuolud on kohal. Mis toob kaasa ka rohkem probleeme autodega: lumme kinnijäämised, väikesed plekimõlkimised, auto mittekäivitumine külma tõttu. Mis ka ei juhtuks, on suureks abiks IIZI 24/7 Kahjuabi, kuhu saab pöörduda numbrilt 666 0300.

Pane autosse talvised abivahendid

Detsembri algus on toonud imelise talveilma ning lumevaip katnud äkitselt kogu maa. Et talvisel ajal äärmuslike ilmastikuoludega paremini toime tulla, peaks autos kindlasti olema lumelabidas – sellest on suur abi, kui peaksid autoga kinni jääma. Auto pagasiruumi mahub väiksemas mõõdus lumelabidas kenasti ära. 

Muidugi on asendamatud abimehed lumehari ja jääkaabits. Enne sõidu alustamist tuleb auto korralikult puhtaks teha. Ei piisa sellest, kui kaabitsaga esiklaasi väikese pilu teed – kogu esiklaasi peab puhtaks saama. Samamoodi tuleb kogu auto lumest puhastada. Kui katusele on kogunenud korralik lumemüts, võib see pidurdades vajuda esiklaasile või kiirendades lennata hoopis tagasõitja peale ja tekitada liiklusohtliku olukorra.

Kontrolli talverehvid ja aku

Kindlasti vaata üle ka talverehvide seisukord – kui need on juba mitu hooaega sõitnud, siis on ehk mõistlik vahetada need uute ja pidavamate vastu. Oluline on, et saaksid liikluses osaleda võimalikult ohutult ja seda ka keerulisemates tingimustes. 

Kuna kindlasti üllatab talv meid veel krõbedamate külmakraadidega, siis tasub üle kontrollida ka auto aku seisukord ning vajadusel see uue vastu vahetada. Külmade ilmadega võib vananenud aku hakata tõrkuma ning sina hommikul seepärast tööle hiljaks jääda. Ka sellise tehnilise rikke korral on kahjuabist kasu.

Kui oled ette võtmas pikemat sõitu, siis lae telefoni aku enne täis, et saaksid hätta jäädes lähedastele juhtunust teada anda ning ka kahjuabiga ühendust võtta.

Kahjuabi pakub kiiret ja õiglast kahjukäsitlust

Kahjuabi saab mugavalt võtta IIZIst lisakaitsena liikluskindlustusele juurde. “Klientide suurim ootus on saada kahju korral kiiret abi ja õiglast kahjukäsitlust ilma liigse bürokraatiata,” ütleb IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

Kahjuabi ei aita ainult pärast õnnetust paberite täitmisel – 24/7 kahjuabi tõttab appi nii avarii, tehnilise rikke, purunenud rehvi, teelt väljasõidu jms juhtumi korral. Kui hommikul enne tööleminekut selgub, et auto mingil põhjusel ei käivitu, tasub samuti ühendust võtta kahjuabiga ja sinu probleemile leitakse lahendus.

Puksiiriabi aitab auto ära viia

Lisaks pakutakse puksiiriteenust: kui auto iseseisvalt enam pärast õnnetust või tehnilist riket ei liigu, siis aidatakse auto lähimasse hoiu- või remondikohta. Talvisel ajal, kui sõidukite akud hakkavad streikima, on see kindlasti suureks abiks.

Kahju korral on kõige olulisem õnnetuse asjaolud fikseerida (näiteks olukorra ja sõiduki pildistamine), teise osapoolega süülisuses kokku leppida ning vahetada kontakte, misjärel saab juba sündmuskohalt lahkuda ja kindlustusandjale kahjuteate esitada rahulikult kodus IIZI veebilehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.