Kuidas leida oma (elektri)autole suurepärane kodulaadija?

Legrand Estonias toodetavad laadijad on välja töötatud Soomes, loodud Põhjamaade nõudlikku kliimasse, komplekteeritud kvaliteetsetest komponentidest. Fotod: Legrand Estonia


Hea Autogeenius sõber! Oled teinud suure ja suurepärase otsuse – plaanid soetada endale elektri jõul liikuva auto! Õnnitleme! Nüüd seisab ees teine vähemalt sama oluline ülesanne leida uuele sõbrale sobiv laadimisseade, soovitatavalt veel enne, kui neljarattaline oma uude koju saabub. Anname artiklis ülevaate, missugustest sammudest laadija valikuteekond koosneb. 

Asume teele!

  • Vali välja meeldiv elektriauto või pistikhübriid – laadimist soovivad need mõlemad. Eestis on saadaval laias valikus toredaid laetavaid autosid!
  • Uuri auto tehnilistest andmetest, missugust laadimist su uus sõber vajab: 1*16 A (u 3,6 kW), 1*32 A (u 7,2 kW), 3*16 A (u 11 kW) või 3*32 A (u 22 kW). Esineb ka üksikuid erandeid, näiteks mõni Saksa mudel, mis vajavad laadimiseks 2*16 A (u 7,2 kW). Niisiis on erinevaid variante!
  • Tee endale selgeks, kui suur on su kodumaja peakaitse elektrikilbis (nt 25 A, 32 A, 40 A jne). Ei ole suurt mõtet soetada 32 A laadimisseadet, kui maja peakaitse on vaid 25 A. Küllap on sul kodus ka teisi tähtsaid elektriseadmeid, mille kasutamisest keegi loobuda ei tahaks – ei peagi loobuma. Appi tuleb laadimise nutikas juhtimine!
  • Vali välja koht, kus su auto kodus laadima hakkab ja kuhu saaks laadimisseadme paigaldada (garaaži, maja seinale õue, sissesõidutee äärde postile jne). Mida lähemale auto laadimisluugile saab laadija paigaldada, seda parem!
  • Nüüd ongi paras aeg valida Ensto One Home’i nutikate kodulaadijate seast enda vajadustele kõige paremini vastav, lähtudes eelmistest sammudest! Laadijaga on kaasas 5-meetrine laadimiskaabel, aga vaja võib minna muid lisatarvikuid (nt paigalduspost, DLM-arvesti elektrikilpi, et peakaitset mitte üle koormata ja laadimist nutikalt juhtida vms). Konsulteeri asjatundjatega ja küsi neilt nõu, näiteks otse meie käest!
  • Laadija – nagu iga teisegi elektriseadme – paigaldus peab olema täpne, korralik ja töökindel. Jäta see professionaalse elektriku hooleks! Vajadusel aitame sellise leida.
  • Telli Eestis toodetav soodsa hinnaga Ensto One Home’i kodulaadija mõne hästi varustatud edasimüüja käest (nt Esvika Elekter, FEB, Onninen, Sonepar, WEG jt).
  • Laadija paigas, auto käes – mis muud, kui naudi laadimist!

Sobivad nõudlikku kliimasse

Ensto autolaadijaid valmistav Legrand Estonia on selles valdkonnas tegutsenud üle 15 aasta. Meie laadijad on välja töötatud Soomes, loodud Põhjamaade nõudlikku kliimasse, komplekteeritud kvaliteetsetest komponentidest tublide Keila inimeste poolt. 

Lisaks kodulaadijatele toodetakse Legrand Estonia tehases ka avalikke ja poolavalikke laadijaid kortermajadele, parkimismajadesse, kaubanduskeskustele, hotellidesse jt sarnastesse kohtadesse. 15 aastaga on Ensto laadijad saanud Eestis ja paljudes teistes Euroopa riikides hästi tuntuks.

Täpsema info leiad veebilehelt www.legrand.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.