Sisuturundus

Kuidas säästa elektriauto laadimisega 2400 korda?

On veel üksikuid kahtlejaid, kuid faktid jäävad faktideks: elektriauto omamine on keskmist mõõtu aastase läbisõidu korral bensiini- või diiselsõidukist soodsam.

Iseäranis teravalt tulevad särtsusõiduki eelised välja siis, kui seda saab laadida kodus. Ja kodus laadida tuleb nutikalt.

Mida tähendab nutikas laadimine?

See on umbes 5 sekundit ajakulu päevas, et laadimiskaabel koju jõudes autoga ja sealt lahkudes autost lahti ühendada. Ülejäänud töö teeb ära Enefit Volti laadimisrakendus, mis valib sinu valitud ajavahemikus automaatselt parima hinnaga tunnid juhul, kui kasutad börsipaketti.

Nii võid ühe laadimiskorraga kulutada näiteks 2400 korda vähem raha. Ehkki see näide kuulub pigem ekstreemsuste valdkonda, on ka praegusel väga kõrgete hindadega ajal nädala jooksul ööpäevi, mil hinnad erinevad mitu kuni mitukümmend korda. Keskmiselt jääb sääst laadimiskulult umbes 50 protsendi juurde.

Isegi juhul, kui kasutad fikseeritud hinnaga elektripaketti, võimaldab nutikas rakendus laadimise ajastada tundidele, mil võrgutariif on väiksem, ning seeläbi samuti kokku hoida.

Oluline on see ka keskkonna ja elektrivõrgu jaoks tervikuna, sest laadimise alustamine tööpäevale järgneval elektritarbimise tipptunnil tähendab suuremat koormust võrgule ja tõenäoliselt suurema süsinikujäljega elektrit.

Targa laadimisega alustamiseks pole vaja teha suurt kulutust

Kõik, mida vajad nutikaks elektriauto laadimiseks, sisaldub Enefit Volti fikseeritud kuumaksega paketis, mille hind on 29,99 eurot. Mõistagi kuulub kuumaksesse kõigile elektriautodele sobiv tark 22 kW elektriautolaadija, mis võimaldab kuni 10 korda kiiremat laadimist kui n-ö tavalise kodulaadijaga.

Valides rendipaketi pole vaja muretseda ka laadija paigaldamise, kaablite vedamise ja muu sellise pärast. Standardpaigaldus on arvestatud hinna sisse.

Järgmine oluline aspekt elektriauto laadimisel kodus on maja elektrivarustuse võimsus ja selle piisavus. Enefit Volti laadija korral seda küsimust õigupoolest ei teki, sest koos laadijaga paigaldatakse dünaamilise koormuse juhtimise seade, mis tagab maksimaalse laadimiskiiruse, tõstmata kodu elektriliitumise võimsust. Seade suunab laadimisse ainult hoone vaba võimsuse, tagades elektrisüsteemi ohutuse.

Tänapäevane elektriautolaadija on sisuliselt nutiseade. Enefit Volt täiustab laadijat ja seda juhtivat nutirakendust pidevalt uute funktsioonidega, mis lisanduvad automaatselt ja sinu jaoks täiendavate toiminguteta.

Meie laadijad on loodud nii, et saad neile loota, kuid kui kunagi peaks tekkima probleeme, reageerime kiirelt. Lepime kokku sobiva aja, mil meie tehnik saab tulla kohapeale, et sinu elektriautolaadijat parandada või vahetada – mida iganes on tarvis, et kõik vajalik uuesti tööle saada.

Loe lähemalt www.enefitvolt.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.