Kulud luubi all, sõiduki täisteenusrent VS liising. Kummal on eelis?

Aina kiireneva elutempo ja vajaduspõhise tarbimise juures leiab üha enam inimesi, et sõiduk on vaid eelkõige tarbeese ja selleks, et sõita punktist A punkti B, ei pea ilmtingimata sõidukit omama. Tänapäeval ei soetata enam sõidukeid mõttega, et selle konkreetse autoga sõidan järgmised 20 aastat, vaid eelistatakse pigem sõidukeid mõistlikult tarbida ja vastavalt vajadusele vahetada uuema vastu. Sellist võimalust pakuvad nii täisteenusrent kui liising.

Mis vahe on täisteenusrendil ja liisingul?

Sõiduki rent on sisuliselt sama, mis liising, sest mõlemal juhul maksab tarbija sõiduki kasutamise eest. Mõlemal juhul on sõiduki omanikuks finantseerija ehk täisteenusrendi puhul rendifirma, liisinguga on sõiduki omanik pank.

Erinevus täisteenusrendi ja liisingu vahel seisneb aga selles, et liisinguga on sõiduki kasutajal hulk kohustusi, millega tuleb tegeleda ja kulud, millega tuleb lisaks arvestada (kindlustused, hooldused, rehvid jne).

Hoopis mugavam on võtta sõiduk täisteenusrenti, mille fikseeritud kuumakse tagab kulude kontrolli kogu rendiperioodiks ning pakub vajadusel paindlikku võimalust sõiduk perioodi keskel uuema vastu vahetada või tagastada. Pank seda võimalust ei paku.

Järgnevas tabelis on võrreldud Mobire Eesti AS täisteenusrenti ja liisingut (kasutusrenti).

Võrdluse aluseks on Opel Insignia Sports Tourer Innovation 1.5XFT 6k-automaat (121kW/165hj.) , sõiduki hind 27 700€, rendiperiood/ liisingu periood 60 kuud. Lisavarustus: metallikvärv, poolnahksisu, Innovation pakett, Driver pakett, talvepakett, udutuled, Navi RF900, esi-ja tagaporilapid, ohutuspakett, turvapoldid, ARK registreerimine.

KULUDE ARVESTUS KUUS (Opel Insignia Sports Tourer 2017)

TäisteenusrentTavaliisingKommentaar liisingu kohta
Esimene rendimakse / sissemaks2770 €2770 € 
Rendimakse/liisingmakseHinnas300 €Kasutusrent: sõiduki hind 27 700€, intress 2,0%, periood 60 kuud, jääkväärtus 30%.
LepingutasuPuudub2.50 €Liisingu lepingutasu: 150€
LiikluskindlustusHinnas15.50 €Arvestatud Tallinnas elav 30 a. mees
KaskokindlustusHinnas43.50 €OV 200€, varguse vastutus 15% sõiduki hinnast
Asendusauto kõik juhtumidHinnas5.00 €Vaid kaskojuhtumi ajaks
Korraline tehnohooldus kuni 100 000 kmHinnas26.00 €Ametliku esinduse hinnakirja alusel
KulumaterjalidHinnas20.90 €Jooksvalt vastavalt kulumisele/arvetele
Kvaliteetsed lisasuverehvid (4 tk)Hinnas10.30 €Suverehvid (235/45 R18)
Kvaliteetsed lisatalverehvid (4 tk)Hinnas13.10 €Talverehvid (235/45 R18)
Sõiduki lisagarantiiHinnas5.83 €Ametliku esinduse hinnakirja alusel
Kogu perioodi rehvivahetused/ladustamineHinnas13.67 €Arvestatud hinnakirja alusel, 10 rehvivahetust ning ladustamine
Tehnoülevaatus(-ed)Hinnas0.60 €Arvestatud hinnakirja alusel, 1 tehnoülevaatus
Administreerimine kütuse krediitkaardigaHinnasPuudub
24h TeeninduskeskusHinnasPuudub
Arvete administreerimineHinnasPuudub
Kindlustusjuhtumite käsitlemineHinnasPuudub
Hoolduste, remontide, rehvivahetuste korraldamineHinnasPuudub
Kuumakse kokku450.00 €456.90 €Mobire täisteenusrendi kuumakse on  fikseeritud kogu rendiperioodiks (60 kuud), tavaliisingu puhul on kõik välja toodud hinnad ajas muutuvad. Juhul kui teenus sisaldab käibemaksu,  on hind tabelis käibemaksuga.

Millised kulud on igal sõidukijuhil?

  • Liikluskindlustus
  • Kaskokindlustus (uue auto korral)
  • Uue sõidukiga on kohustus käia esinduses korralises tehnohoolduses,  kõik hoolduskulud tuleb liisinguvõtjal ise omast taskust tasuda (õlivahetus, õhu- ja õlifiltri vahetus, mootoriõli, teatud aja tagant pidurivedelik, süüteküünlad ja muud pisitarvikud, lisaks hoolduse töötunnid). Täisteenusrendiga on kõik hoolduskulud  kuumakse hinnas.
  • Lisa talve- ja suverehvid tuleb liisinguperioodi jooksul oma kuludega soetada. Samuti rehvide hoiustamine. Täisteenusrendiga on üks lisajooks korralikke suverehve ja talverehve koos rehvide hoiustamisega hinnas.
  • Igapäevases aktiivses kasutuses oleval autol on mitmeid kulumaterjale, mis tuleb sõiduki kasutajal jooksvalt osta ja vahetada. Normaalsest kulumisest tingitud täiendavad kulumaterjalid on näiteks sõiduki pirnid, kojamehed (1 kmpl/a), vedelikud (jahutusvedelik ja õli), piduriklotsid ja –kettad, rooliotsad ja -vardad, puksid, salongifiltrid, ja muud pisitarvikud. Täisteenusrendiga on kulumaterjalid hinnas.
  • Asendusauto ootamatusteks –  Liisingulepinguga antakse asendusauto vaid kaskojuhtumi ajaks, täisteenusrendiga saab klient asendusauto iga juhtumi korral (garantii, liiklusõnnetus, pikem hooldus).
  • Lisaboonusena on täisteenusrendi lepingulisel kliendil võimalik  24h teeninduskeskuse numbrilt saada operatiivset abi  kõigi sõidukiga seotud küsimuste, hädaolukordade ja õnnetusjuhtumite korral, vahet pole, kas klient on  Eestis või välismaal. Liising sellist võimalust ei paku.
  • Täisteenusrendi fikseeritud kuumakse annab kindlustunde, võimaldades sõiduki peale arvestada  igakuiselt  kindla summaga ning eelpoolmainitud suuri  väljaminekuid kliendil ei teki.

Kokkuvõttes võib öelda, et  täisteenusrendi hinda ei saa võrrelda liisinguga, sest liisingu makse on vaid tasu sõiduki kasutamise eest, täisteenusrendi makse sisaldab lisaks rendimaksele ka kõiki vajalikke teenused hinnas.

Mobire Eesti AS  täisteenusrendi kohta saad rohkem infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.