Nissan ARIYA – hea valik praegu pakutavate elektriautode hulgast

Nissan ARIYA on suur, ruumikas, kiire ja elektriline.Foto: Nissan

Elektriautod ei ole uus nähtus. Üks esimesi omasuguste seas oli aastatel 1907–1939 toodetud Detroit Electric, mille taastatud eksemplar on olemas ka LaitseRallyParki Automajas. Kuid saja aastaga on elektriautonduses palju muutunud. Üks tugev teerajaja on selles vallas olnud Nissan.

Tänu mudelile Leaf toodi elektriautod inimeste teadvusesse ning võeti turust maksimum. Leafi armastati ja tunnustati. Auto võitis 2011. aastal nii maailma aasta auto, kui Euroopa aasta auto tiitlid.

Pärast sedagi ei ole Nissan elektriautode arendusele selga keeranud, vaid on astunud hoopis suure sammu edasi ning turule on toodud mudel ARIYA.

ARYA-t on arendatud hoole ja armastusega

ARIYA on ehitatud Nissani uuele elektriautode platvormile, sellel on vedelikjahutusega akupakk, kiirlaadimis-standardiks on CCS, mis võimaldab vastu võtta kuni 130 kW energiat ja edasi arendatud on ka mootoreid, tänu millele on just maanteesõit veelgi ökonoomsem.

Kui eelmainitud 130 kW ei ütle midagi, siis toome lihtsa võrdluse. Sa lähed tanklasse, võtad kohvi, külastad tualetti ja sealt naastes on sõidukisse lisandunud üle 100 kilomeetri sõiduulatust. Ning sõiduulatusest rääkides on ARIYA võimeline ühe akutäiega läbima üle 500 kilomeetri.

Kindlasti on oluline märkida, et ARIYA võimaldab 130 kW kiirlaadimise kõrval ka 22 kW laadimist, mis tähendab, et kas kodus või kontori juures on võimalus akut laadida kõigest nelja tunniga.

Nissan ARIYA suur, ruumikas, kiire ja elektriline.Foto: Nissan

Õnnestunud disain

ARIYA disain on väga õnnestunud. Selles on Nissani ikoonilised jooned põimunud kaasaegse elektriautode esteetikaga. Lõiked on selged ning kui valid mõne ARIYA erivärvist, kas Akatuski Copper või Aurora Green, siis eristud tavapärasest hallist massist, sest sind viib edasi elekter ja su auto näeb välja erakordne. Mainitud värvitoonide nimedel on ka selge tähendus. Akatsuki tähendab jaapani keeles koidikut ning Aurora Greeni inspiratsiooniks on virmalised.

Juba välistel elementidel märkad ühte erilist mustrit, mis jätkub salongis. See on austus iidsele Jaapani puidunikerdamise kunstile Kumikole. Salongidisain on puhaste joontega ning väga funktsionaalne.

ARIYA on seest ruumikam, kui ta välja näitab. Tagumisel istmel on mõnusalt õlaruumi, rääkimata jalaruumist. Juhina on selles autos viibimine puhas nauding.

Näidikud on digitaalsed ja hästi selged ning vajalik kogus infot on ka juhi silme ees head-up ekraanil. Kõik nupud ja puutealad on loogilised ja rool istub mõnusalt peos.

Kliimapaneel paikneb eraldi ning see näeb eriline välja, sest on justkui puidu sisse uputatud. Sama lähenemist on kasutatud keskkonsoolil, millel paikneb käiguvalits ja konsool ise on elektriliselt liigutatav. Samuti on elektriliselt avatav ja suletav armatuuri alaosas paiknev panipaik. Panipaikadest ja ruumist siin salongis puudust ei tunne.

Uskumatu kiirendus

ARIYA-t eelistades on peamised valikud kas 63 või 87 kWh aku. Suurema aku puhul on valikus kas esi- või nelikvedu. Tippversiooni kiirendus on nii suure auto kohta uskumatu – 5,1 sekundit. Antud konfiguratsioonis on kahe elektrimootori kombineeritud võimsuseks 290 kW.

Mõne sõnaga kokku võttes on Nissan ARIYA suur, ruumikas, kiire ja elektriline.

Varustuse ülesloetlemine võtaks terve igaviku, sest reaalsuses on ARIYA paremini varustatud, kui mõned segment kõrgemal paiknevad sõidukid.

Mudelil on olemas näiteks

  • adaptiivne püsikiirusehoidja,
  • ristuva liikluse jälgimine koos hädapidurdusega,
  • liiklusemärkide lugemine,
  • elektrilised mäludega istmed,
  • elektriliselt liigutatav roolisammas.

Meie kliimas on kindlasti vajalik märkida ka, et varustusse kuuluvad soojendusega esi- ja tagaistmeid, ventileeritud esiistmeid ning rooli- ja esiklaasisoojendust.

Nissan ARIYA on praegu turulolevate elektriautode hulgas kindlasti hea valik. 4,6-meetrise kerepikkuse kohta on sellel väga ruumikas salong ja avar pakiruum ja auto on täiesti sobiv ka nt 5-liikmelisele perele.

Suur abi on 22 kW pardalaadijast, mis võimaldab kasutajal mõistlikku laadimist ka kohtades, kus kiirlaadija puudub.

Praegu pakub Keskkonnainvesteeringute Keskus elektriautodele ostutoetust. Toetatakse uusi, maksimaalselt 72 000 eurot maksvaid elektriautosid ning toetuse summaks on 4000 eurot ja see tähendab, et Nissan ARIYA mahub toetuse piiridesse.

ARIYA-ga on võimalik tutvuda kõigis Nissani esindustes ning kindlasti registreeru proovisõidule, sest parima autokogemuse saad ikka ise roolides. Uuri rohkem!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.