Paadiomanikud on oodatud tankima kümnes Terminali sadamatanklas!

Paadi tankimine käib Terminali automaatjaamades nagu autodelgi – tankimispüstol tuleb selleks paigutada otse paaki.Foto: Terminal

Suurenev paadiomanike arv ja märgatavalt tihenenud veeliiklus on tekitanud vajaduse ka mugavusteenuste järele sadamates – üks olulisim neist on tankimisvõimalus.

Ükskõik, kas plaane teeb harrastuskalastaja, veespordihuviline või lõbusõitja, teadmine, et vajamineva kütuse saab tankida mugavalt sadamatanklatest annab veekogule minnes olulise turvatunde ning Terminal on loonud selleks väga head tingimused, avades lähiajal oma kümnenda sadamatankla. Tehingu läbiviimiseks piisab vaid nutitelefoni olemasolust, sest tankida ja tasuda saab lisaks pangakaardile ja sularahale ka Cloudics äppi kasutades.

Eestlasliku muretsemise asemel, kas rahakott ja rasked kanistrid on ikka kaasas, saab hoopis meeleolukalt veekogul aega veeta ning suvesooja nautida.

Sadamatanklate võrgustiku laienemisega vähendatakse kanistritest tankimise praktikat, mis omakorda vähendab ohtu reostuse tekkeks. Kanistrist paaki täites võib lekkida kütust, mis juba väga väikeses koguses on looduskeskkonnale äärmiselt ohtlik. Kanistrite hoiustamine paadis on samuti tülikas ning taas ohuallikas, mille üle tuleb pidevalt kontroll säilitada. Lekkinud kütuse eemaldamiseks on vajalik spetsiaalne aine absorbent, mille hoiustamine samuti keskkonnaohutult tagada tuleb.

Paadi tankimine käib Terminali automaatjaamades nagu autodelgi – tankimispüstol tuleb selleks paigutada otse paaki. Selline tankimine aitab vältida kütuse sattumist paadi salongi ja kere vinüülkattele.

Veesõidukeid saab tankida kümnes Terminali sadamatanklas:

  • Emajõe teenindusjaamas Karlova sadamas (võimalik kaasa osta eineid ja karastusjooke)
  • Oiu sadamas, Võrtsjärve kaldal Tänassilma jõe suudmes
  • Värska sadamas, Värska lahel
  • Piirissaare sadamas, saare keskel saart põhja-lõunasuunaliselt läbiva kanali ääres
  • Toila sadamas, Eesti põhjarannikul, Pühajõe suudmeala
  • Luunja sadamas, Emajõel
  • Räpina sadamas, Lämmijärvel
  • Saaga sadamas – Emajõe alamjooksul, Luunja vallas
  • Vasknarva sadamas – Peipsi järve põhjakaldal Peipsi järve ja Narva jõe ühenduskohal
  • Mehikoorma sadamas, Lämmijärvel – avame peagi

Terminali sadamatanklad (v.a Oiu) on mõeldud tankimiseks ka maismaa sõidukitele. Tankimiseks on saadaval diislikütus ja mootoribensiin 98. Paadi tankimisel tuleb järgida kõiki tuleohutusnõudeid ning paati tohib tankida ainult seisatud mootoriga. Mootorikütuste müügihind sadamatanklas ei erine automaat- ja teenindusjaamades pakutavast.

Sadamate poolt pakutava varustuse nimekiri ja lisateenused on leitavad nende kodulehelt ning infot koondab puhkaeestis.ee lehekülg.

Terminali sadamatanklad

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.