Põnevaid fakte kindlustusest: kas teadsid, et mehed satuvad liiklusõnnetustesse 3 korda tõenäolisemalt kui naised?

Gjensidige kindlustuse analüüsist tuleb välja palju üllatavaid asjaolusid kindlustusjuhtumite kohta.

Gjensidige kindlustus analüüsis eelmise ja varasemate aastate statistikat ning leidis palju üllatavaid asjaolusid. Näiteks ilmnes uuringust, et mehed satuvad liiklusõnnetustesse kolm korda tihedamini kui naised.

Põnevaid fakte liikluskindlustusest

10 põnevat fakti, mille Gjensidige asjatundjad ettevõttesiseste andmete põhjal kokku on kogunud. 

  1. Vanim sõiduk, millel on liikluskindlustus, on 84 aastat vana. Vanim kaskokindlustusega kindlustatud sõiduk on olnud 1963. aasta Mercedes-Benz.
  2. Populaarseimad liikluskindlustust omavad automargid on Volkswagen, Toyota ja Audi. Kaskokindlustuse puhul on populaarseimad Subaru, Toyota ja Audi. 
  3. Kõige rohkem õnnetusi juhtub esmaspäeviti ja kolmapäeviti.
  4. Eestis on keskmine Gjensidige sõiduki kaskokahju 800 eurot, Baltimaade keskmine on 350 eurot. Eesti keskmine kahju 2,3 korda suurem kui Baltimaades üldiselt.
  5. Kõige suuremad kahju tekitajad on tulekahjud.
  6. Gjensidige kindlustus maksab keskmiselt 12 000 eurot päevas oma klientidele välja, kõikides Balti riikides kokku koguni 250 000 eurot.
  7. Eestis registreeritakse Gjensidige kindlustuses iga päev keskmiselt 25 kahjujuhtumit, Baltimaades kokku lausa 700.
  8. Naised satuvad liiklusõnnetustesse keskmiselt kolm korda vähem kui mehed.
  9. Gjensidige hüvitab kõikidest laekunud kahjuavaldustest 93%.
  10. Vanim liikluskindlustusvõtja on hetkel 92-aastane ning vanim kaskokindlustuse klient temast 9 aastat noorem.

Kui hästi tuntakse kindlustustooteid?

Uuringust selgus positiivne asjaolu, et inimeste üldine teadlikkus kindlustusest on tõusmas ning lisaks tavapärastele liiklus-, kasko– ja kodukindlustusele hinnatakse muude kindlustustoodete eeliseid.

“Kindlustuse ülesanne on pakkuda kaitset ja turvatunnet, sest isegi, kui järgime kõiki reegleid, käitume ohutult ja hoolivalt, on lugematul hulgal detaile meie kontrolli alt väljas ja nende põhjustatud soovimatute olukordade lahendamisel, tuleb appi kindlustusselts,” lausus Gjensidige kindlustuse esindaja. 

Kuna iga autojuht võib hoolimata sõidustiilist ja -kogemusest liiklusõnnetusse sattuda, siis on kohustuslik sõlmida liikluskindlustus.

Kuigi mehed satuvad liiklusõnnetustesse statistika järgi rohkem kui naised, siis tasub kõigil inimestel liikluses ettevaatlik olla. Seda kinnitab asjaolu, et statistika järgi satub liiklusõnnetusse iga kümnes sõiduk. Liiklusõnnetusse sattudes hüvitab Gjensidige liikluskindlustuse kahju, mille oled teinud teistele liiklejatele. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.