SIXT+ auto püsitellimusega saab sõiduki hooldus- ja ülalpidamiskulud aastaks fikseerida

Auto püsitellimus sobib inimestele, kes vajavad igapäevaselt autot, mis erinevalt autojagamisteenustest on alati kättesaadav.Foto: SIXT Eesti  

Üleilmsel autoturul toimuvad jätkuvalt enneolematud muutused, mistõttu võivad 2023. aastal auto ülalpidamiskulud tõusta kuni 20%. Selle valguses kallinevad nii uute ja kasutatud autode hinnad kui ka nende kindlustus-, hooldus- ja ülalpidamiskulud.

Kuidas aga fikseerida auto hooldus- ja ülalpidamiskulud vähemalt üheks aastaks ajal, mil hinnamuutused on ettearvamatud?

Inflatsiooni kõrval mõjutavad autotööstuses hinnatõusu oluliselt ka geopoliitilised sündmused ja nende tagajärjed. Selle tulemusel on kasvanud laenuintressid ja kindlustuskulud, aga ka auto varuosade hinnad ning teeninduse tunnitasud. Samuti on tööstuses endiselt probleeme autode tarnimisega. Need ei puuduta mitte ainult uute autode, vaid ka varuosade tarnimist, mille puudumise tõttu peavad sõidukid tihipeale teeninduses ootama lausa mitu kuud.

2023. aastal ei paista olukord oluliselt paranevat, mistõttu otsib enamik inimesi lahendusi, kuidas hoida auto igakuiseid hooldus- ja ülalpidamiskulusid kontrolli all ning säilitada samal ajal ka isikliku auto omamise mugavused ja eelised.  

Prognoositavad kulud

Alates eelmise aasta novembrist on Eestis saadaval uus auto püsitellimusteenus SIXT+, mis ühendab  autorendi ja liisingu parimad küljed.

Autot saab rentida SIXT+ Baltics rakenduses või veebiaadressil https://www.sixtplus.ee/. Teenus võimaldab fikseeritud kuutasu eest rentida auto, milles sisalduvad kõik selle hooldusega seotud kulud, sealhulgas asendussõiduki tagamine olukorras, kus remont kestab kauem, kui üks tööpäev. 

SIXT Eesti tegevjuht Karita Orusaar ütleb, et auto püsitellimus tagab kasutajale liikumisvabaduse ning kõik teised mugavused, mida isiklik auto pakub. SIXT+ teenus võimaldab fikseerida auto hooldus- ja ülalpidamiskulud kuni 12 kuuks ning säilitada kontrolli oma rahavoo üle. Kasutaja enda kanda jääb vaid aknapesuvedeliku ja kütuse lisamine.

SIXT Eesti tegevjuht Karita Orusaar. Foto: SIXT Eesti

Mõeldud nii eraisikutele kui ka väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele

Auto püsitellimus sobib inimestele, kes vajavad igapäevaselt autot, mis erinevalt autojagamisteenustest on alati kättesaadav.

See on mõeldud nii eraisikutele kui ka väikestele ja keskmise suurusega ettevõttetele, kes ei soovi end auto ostu- ja ülalpidamiskuludega pikaajaliselt siduda, autot omada, sõidukit lühiajaliselt rentida ega pikka liisingut sõlmida. 

SIXT+ autopargis on lai valik uusi ja vähekasutatud Toyota, Škoda, BMW, Mazda, Kia jt. tootjate autosid, mida saab rentida ühe tööpäeva jooksul. 

Millele autot rentides tähelepanu pöörata?

Kuigi teenus aitab vähendada inflatsioonist tingitud raskusi, tuleks üleliigsete kulutuste vältimiseks võrrelda erinevate mobiilsusteenuse pakkujate tingimusi ning pöörata tähelepanu viiele asjaolule.

  1. Lõplik hind. Ehkki reklaamlaused viitavad ahvatlevatele hindadele, tuleks enne auto rentimist veenduda, mis on teenuse lõplik hind, kuutasu ja sissemakse. Sageli võib sissemakse summa varieeruda mõnesajast kuni mitme tuhande euroni.  
  2. Lubatud läbisõit. Auto läbisõidulimiit tuleks üsna täpselt paika panna, et vältida ületatud kilomeetrite eest lisatasu maksmist. Samuti peaks välja selgitama, kas ettevõtte poliitika kohaselt tuleb ületatud limiidi eest tasuda igakuiselt või koguperioodi lõikes. Kui läbisõidulimiit on kehtestatud kogu rendiperioodi ulatuses, siis võimaldab see näiteks suvel läbitud kilomeetrite hulga tasandada vaiksematel talvekuudel, mil autot vähem kasutatakse. 
  3. Kindlustus. Tähelepanu tuleks pöörata ka auto liikluskindlustuse tingimustele ning omavastutuse ulatusele liiklusõnnetuse korral. Samuti tasuks veenduda, et vastutuse tingimused oleksid fikseeritud kõigil juhtudel, sest sageli võib omavastutus autovarguse või tõsiste kahjustuste tekkimise korral küündida lausa mitme tuhande euroni.
  4. Lepingu lõpetamine. Enne lepingu sõlmimist tasuks veenduda, kas seda on võimalik lõpetada igal ajal ning ilma trahvideta.
  5. Lisakulud. Lisakulude vältimiseks oleks hea järele kontrollida, kas kuutasu sisaldab ka tehnoülevaatust, autohooldust, remonti, talve- ja suverehve, rehvihooldust ning vajadusel asendussõiduki võimaldamist.

Ettevõttest

SIXT on üks maailma juhtivaid mobiilsusteenuste pakkujaid, mis on Baltikumis tegutsenud juba 19 aastat ja haldab hetkel enam kui 7000 autot. SIXT+ auto püsitellimus on järgmine samm ettevõtte pakutavate autorendi ja täisteenusliisingu teenuste valikus.

Auto püsitellimusteenus põhineb ettevõtte rahvusvahelisel kogemusel, et arendada kaasaegset ja digitaalset autorendi teenust, millel on esmaklassiline teenindus ja läbimõeldud kasumlikkus.

Lisateavet auto rentimise kohta leiate veebilehelt https://www.sixtplus.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.