Soovid autodega tegelemise elukutseks muuta? TTHK võtab peatselt autoerialadele avaldusi

Foto: Shutterstock.

Autode osakaal tänavatel suureneb iga aastaga ning need on asendamatu osa meie igapäevasest elust, ka siis kui maailmas valitseb kriisiolukord. Ent nagu vanasõna ütleb – siis kõik mis liigub, see kulub.

Sõidukite laitmatus korras hoidmiseks kutsubki Tallinna Tööstushariduskeskus alates 08.06.2020  kandideerima kõiki huvilisi autoerialadele.

Autoosakond ehk transporditehnika valdkond hakkab avaldusi vastu võtma nii põhi-kui ka keskkooli baasil. Põhikooli alusel on võimalik asuda hetkel vaid sõiduautotehniku 4. taseme esmaõppesse, mis viiakse läbi statsionaarselt kolme aasta jooksul.

Keskkooli põhjal pakub Tööstushariduskeskus veelgi laiemaid õppimisvõimalusi. Ka siin on võimalik alustada sõiduautotehniku 4. taseme õpet, ent siinkohal taandub see kahele õppeaastale.

Programmi käigus sisenevad noored tehnikahuvilised autoremondi-ning hooldustehnoloogiate põnevasse maailma ning õpivad tegelema nii juhtimisseadmete, veermiku, jõuallikate, elektroonika ja paljude muude autokomponentidega.

Keretööd – maaler, plekksepp, keretehnik

Sõiduautotehniku kõrval on võimalik kandideerida ka autode keretöödele keskenduvatel erialadele. Esmaõppe raames on võimalik avaldusi esitada nii automaalri, autoplekksepa ning autokeretehnika erialadele. Esimesel kahel juhul on tegu poolteist aastat kestva õppega, ent vaid automaalri ala on neist statsionaarne.

Automaalriks õppijad oskavad pärast õppe läbimist hinnata kerekahjustusi, panna paika maalritöö mahtu ning värvida autodetaile ja autosid tervikuna. Plekksepad saavad pärast lõpetamist oma teadmisi rakendada keevitustööde, kere-ja sisustuse osandamise-komplekteerimise ning pindõgvendustöödega.

Autokeretehniku 4. taseme õpe kestab vaid pool aastat ning õpet viiakse läbi ühe korra kuus.

Autodiagnostika ja elektrisõidukite hooldus

Viimase erialana saab asuda jätkuõppesse autodiagnostiku erialale, mis on samuti mittestatsionaarne. Aasta aja jooksul õpitakse arvutiprogrammide ja andmebaaside alusel rikkepõhjuseid leidma, neid analüüsima ja kõrvaldama. Sealjuures on juurde võimalik õppida näiteks ka hübriid-ja elektrisõidukite hooldust.

Kandideerimise järel on õppekavadega ühinemise aluseks kas hinded, vestlus või eelnev kutse-ja töökogemus. Põhikooli baasil toimub dokumentide vastuvõtt koolis.

Kandideerimisvõimaluste kohta saad lähemalt lugeda siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.