Terminal laiendas taastuva diislikütuse müüki ja avas uue elektriautode laadimisjaama

Tartu Kivilinna ja Tõrvandi teenindusjaamas saab alates novembrikuu keskpaigast tankida keskkonnasõbralikku reDiesel diislikütust.

ReDiesel diislikütuse näol on tegemist teise põlvkonna taastuva diislikütusega, mis saab alguse orgaanilistest jäätmetest ja jäänustest ehk biomassist. Keemilise koostise poolest on tegemist fossiilsele diislikütusele sarnase tootega, mis oma kvaliteedilt on ehk paremgi, kuna selle põlemisprotsess on puhtam ning tagab mootori suurema võimsuse. Võrreldes fossiilse diislikütusega on reDiesel lõhnatu ja värvitu.

ReDiesel on Terminali teenindusjaamades müügil juba aastast 2021, mil avati esimene müügipunkt Tallinnas Mustakivis. Sageli kardetakse selle tarbimist tuginedes kogemustele, mis pärinevad aastate tagusest ajast, mil alustati FAME biolisandiga diislikütuse müügiga ning mille kasutamine tekitas autojuhtidele probleeme.

FAME puhul oli tegemist esimese põlvkonna biolisandiga. ReDiesel ehk HVO (ingl Hydrotreated Vegetable Oil) on teise põlvkonna biokütus, mis sobib kasutamiseks kõigis diiselmootoriga autodes. ReDiesel diislikütuse kasutamine ei eelda sõiduki ümberkohandamist ega ebatavaliste tehniliste nõuete täitmist.

ReDiesel on võrreldes tavadiisliga aastaringselt kõrgema külmataluvusega ning talvistes oludes on selle külmakindlus kuni -33°C. Vaata reDiesel müügipunkte.

Tallinn-Tartu-Võru maanteel asuvas Terminali Saverna teenindusjaamas avati elektriautode laadimisjaam. Savernas on nüüd neli ülikiiret CCS2 elektriauto laadijat võimsusega kuni 300 kW. Üks laadimiskoht võimaldab laadimist ka järelhaagisega sõiduautol. Elektrilaadimise eest saab tasuda Terminali maksekaardiga laadijas viibates või kasutades Cloudics mobiiliäppi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.