Sisuturundus

Terminal Oil reDiesel – CO2 neutraalne diislikütus

Varsti on juba neli aastat sellest, mil võeti vastu otsus lisada fossiilsetele kütustele taastuvast allikast toodetud kütuseid ehk biokütuseid. Peale selle, et biokütus aitab kaasa keskkonnamõjude vähendamisele, on biokütusel veel eeliseid.

Üks kõnealuseid kütuseid on HVO (ingl Hydrotreated Vegetable Oil), mida võimalik leida oma ratastega mürisevale sõbrale ka reDiesel nime alt Terminal Oili Mustakivi teenindusjaamast. Miks peaks valima reDiesel kütuse ning kuidas see aitab automootoril kesta? 

Mis õigupoolest on HVO, millest on tehtud reDiesel

HVO on teise põlvkonna taastuv diislikütus, mis saab alguse orgaanilistest jäätmetest ja jääkidest, kokkuvõtlikult – biomassist.

Kui toorainet kõrgetel temperatuuridel kuumutada, eraldub ebavajalik sade ja mustus ning tulemuseks on värvitu ja lõhnatu aine, mis oma keemilise koostise ja kvaliteediga on täpipealt sama fossiilkütusega. HVO-d tuntakse rohelise diisli (ingl green diesel) või taastuva diislikütusena (ingl renewable diesel), sellest ka Terminal Oili kütuse nimi reDiesel. 

Kvaliteet, mille peale auto ütleb “aitäh”

Olgu istumise all mõni vanem maastur või uuem sportauto, Terminal Oili HVO reDiesel sobib kõikidele diiselmootoritele.

HVO puhul on sõiduki hoolduskulu väiksem, sest see ei tekita setteid ning põleb tõhusalt, jättes vähem tahma. Mootoriõlisse satub vähem diislikütust, mis laseb määrdeõlidel kauem toimida ning mootor kulub sellevõrra vähem. Kui autod suudaksid teatud Ameerika sarjade ja filmide põhjal rääkida, siis ütleks nad kindlasti “aitäh!” ja tõmbaksid kraapsugi.

Miks peaks veel HVO poole vaatama? 

Eesti talved on sama ettearvamatud nagu mõne inimese tujud – kord ta möllab, siis on jälle vana rahu ise. Kui eelmisel õhtul aknast välja vaadates tundub kõik tore, kuid hommikul ei ole autot lumekihi alt näha ning jäälilled moodustavad aknale kenasid mustreid, võid olla kindel, et mootor läheb reDiesel’i abil tööle, isegi kui on suurem pakane.

Kui juba keskkonnast juttu tuli, tegemist on CO2 neutraalse kütusega, mis vähendab oma elutsükli jooksul keskkonnamõjusid ning teeb loodusele suure teene. Lõpetuseks võid kindel olla, et see diislikütus sobib puhtalt 100% ulatuses või segatult fossiilse ainega.

Kui oled jõudnud Terminali Mustakivi teenindusjaama, siis vali ikka reDiesel diislikütus, mis teeb head nii loodusele kui ka Sinu auto mootorile. reDiesel – see on diisli uus tulemine. Kuidas Terminal Oil ja reDiesel (HVO) leida, vaata SIIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.