Sisuturundus

“Turvavöö on inimõiguste rikkumine” ehk mida arvati Volvo turvalahendustest eelmisel sajandil?

“Keegi ei ütle mulle, kuidas ma oma elu elama pean. Parem on autost välja paiskuda, kui sinna lõksu jääda. See on väga häiriv. Turvavöö on inimõiguste rikkumine. Kes seda kunagi kasutama hakkaks?”

Selline oli meedia ja avalikkusse reaktsioon 1959. aastal, kui Volvo teatas, et on oma sõidukites võtnud kasutusele 3-punkti turvavöö ja teinud selle sõidu ajal kandmise kohustuslikuks.

Hoolimata säärasest negatiivsest vastukajast ja kriitikast ei kujutaks tõenäoliselt keegi meist ette igapäevast liiklust ilma turvavööde olemasoluta.

Turvavöö on saanud niivõrd elementaarseks ohutusabinõuks, et selle kinnitamise kohta ei ole vaja enam suuri teavituskampaaniaid ega selgitustöö teha. Inimesed üle maailma on aru saanud, et turvavöö kinnitamine vähendab õnnetuse korral hukkumise või raskete vigastuste riski.

Tänaseks on turvavöö päästnud üle miljoni inimelu ja Volvo seisab taaskord uue sõiduturvalisuse revolutsiooni äärel.

2020. aastal tutvustas autotootja oma sõidukites kiirusepiirajaid, mis tähendab, et kõikide uute Volvode tippkiiruseks on 180 km/h.

Samuti tõi Volvo välja Care Key, mille abil saab omanik autot näiteks tuttavale või pereliikmele laenates maksimumkiirust piirata.

Järgmise sammuna toob Volvo oma sõidukitesse kaamerad, et ennetada tähelepanu hajumist ja purjus peaga sõitmist. Nii kiirusepiiraja kui ka salongikaamerad on paljudes inimestes tekitanud 1959. aastale sarnanevat vastukaja.

LiDAR anduritega varustatud uue põlvkonna Volvod on esmakordselt võimelised ka autonoomseks sõiduks, mida järk-järgult tarkvaravärskendustega edasi arendatakse.

Nimetatud uuenduste eesmärk ei ole inimesi piirata.

Uute tehnoloogiate kasutusele võtmisel on ainult üks eesmärk – ennetada liikluses veel miljoni ja enama inimese enneaegseid surmasid. Isegi kui kõik inimesed sellest esialgu ise aru ei saa.

Volvo pika ohutustehnoloogiate ja innovatsiooni kohta saad lähemalt lugeda sellelt leheküljelt ning Volvo Million More kampaaniaga saad tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.