Sisuturundus

Vargad noolivad moodsaid autosid: kuidas ennast kaitsta?

Autovargused on täpselt sama vanad kui autotööstus ise ning läbi aegade on nii vargad kui ka autoomanikud mõelnud nutikaid viise üksteise ülekavaldamiseks.

Kuigi viimaste aastakümnete jooksul olid enimlevinud kaitsevahenditeks rooli- ning rattalukud, siis uute võtmevaba kasutusega autode tulekuga on varguserisk oluliselt suurenenud. Seda tõestavad aeg-ajalt uudisteportaalide tipus troonivad infokillud vargustelainetest.

Kuidas tänapäeva vargad toimetavad?

Täna varastatakse autosid peamiselt signaali pikendades või seda kloonides. Piisab vaid sellest, et üks vastuvõtjaga varas sihtmärgiks võetud auto kõrvale hiilib ning ootab, kuniks teine majas asuva autovõtme signaali pikendab.

Kogu kuritöö pannakse toime harilikult vähem kui minutiga ning sealjuures suudavad autod ilma võtmeta sõita ükskõik kui kaugele. Valdav osa teedel sõitvatest autodest nimetatud tehnoloogiat veel ei kasuta, ent võtmevaba kasutuse trend jõuab hoogsalt luksusautodelt ka tavaklassi autodesse. Paljudel juhtudel pakutakse võtmevaba sisenemist uutel mudelitel lausa baasvarustusena.

Soovitusi sääraste varguste vältimiseks on mitmeid. Kui valvekaameratega ja aiaga tõkestatud hoovi või garaaži pole, soovitatakse tihtipeale autovõti panna kas külmkappi või mässida fooliumisse. Viimaste töökindluses ei saa aga alati kindel olla, mistõttu on heaks alterantiiviks Farakaitse võtmekott.

Mida kujutavad endast Farakaitse tooted?

1836. aastal inglise füüsiku Michael Faraday poolt loodud “Faraday puur” on elektrit juhtivast materjalist koostatud kest või anum, mis kaitseb selle sees asuvaid esemeid väliste elektrimõjude eest. Faraday puuri tööpõhimõtet rakendatakse tänapäeval kõiksugustes eluvaldkondades, sealhulgas ka autode varguskaitses.

Farakaitse pakub enam kui 30 aastase kogemusega Suurbritannia ettevõtte Disklab poolt toodetud võtmekotte, mis on tänu oma väikestele mõõtmetele hõlpsalt kaasas kantavad ning nutikalt paigutatavad. Kotte saab osta nii tava – kui ka varuvõtmetele.

Kasutades Farakaitse võtmekotti, ei suuda autovargad autovõtme asukohta tuvastada. Signaali pikendamine, kloonimine või skaneerimine muutub võimatuks ning kuna harilik sissemuukimine on uute autode puhul raskemaks muutunud, jäetakse sõiduk suure tõenäosusega rahule.

Kõige efektiivsem on Farakaitse võtmekotte kasutada näiteks laua või riiuli peal hoides, taskus hoidmine võib seevastu koti võimekust vähendada. Kõikidele toodetele on sealjuures antud Inglismaa julgeolekuasutuse SBD sertifikaat. Lisaks autovõtmetele on võimalik Farakaitsest tellida kotte ka elektroonikaseadmetele.

Tasub ka teada, et sertifitseerimata tooteid osta ei tasu. Kõik Farakaitse tooted on enne tehasest väljumist testitud, seega saad olla kindel, et saabuv toode on korralik ning kvaliteetne.

Osta ka endale Farakaitse võtmekott. Kasuta ostu sooritamisel koodi AUTOGEENIUS ning toode jõuab sinuni ilma saatmiskuludeta!

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses