Pulbervärvimisel on palju häid omadusi ja kuigi see võib rahaliselt olla suur väljaminek, on tulemus seda igati väärt.Foto: Shutterstock

Pulbervärvimine on suurepärane valik auto velgede taastamiseks ja igati soodsam investeering kui uute velgede ostmine. See protsess tähendab velgede katmist kuiva pulbriga, mis kantakse pinnale elektrostaatiliselt ja seejärel kuumkuivatatakse.

Pulber on polümeeripõhine ning sisalduvad erinevad tasandusained, pigmendid, vaik ja voolumodifitseerijad. Elektriline laeng metalli pinnal seob värvi pinnasega ja seejärel kuumutatakse veljed põletusahjus. Pulber sulab, kattes veljed ühtlase pinnaga ja jahtudes taheneb värv kenasti. 

Kirjeldatud värvimismeetodit kasutades säästad uute velgede ostmisega kaasnevad kulusd. Pulbervärvimine muudab veljed vastupidavamaks kui nende muul moel värvimine ning karta ei ole värvi kulumist ega ketendamist. Pulbervärvitud pind nakkub tugevalt velgede metallpinnaga ja annab velgedele täiesti uue ilme.

Toome välja pulbervärvimise plussid ja ka miinused, et saaksite teha teadliku otsuse selle kohta, kas see on teie jaoks sobiv investeering või mitte.

Velgede pulbervärvimise plussid

Parem vastupidavus

Pulbervärvimise protsess hõlmab velgede kuumutamist kõrgel temperatuuril. Kuumus muudab värvi tihedalt sulandunuks veljega, mis lisab veljele vastupidava katte. Kate tagab paksema kihi, millel on ühtlane katvus ning mis võib kesta kuni kolm korda kauem kui tavaline värvimismeetod.

Kõrge resistentsuse tase

Pulbervärvimine tagab vastupidavuse prahi, soola või mõne muu kahjustava teguri poolt põhjustatud lõhenemisele, koorumisele või roostetamisele. See loob velgedele mittepoorse pinna, mis kaitseb neid paremini kui tavaline värv.

Parim katvus

Erinevalt tavalisest värvist võib pulbervärvimist kasutada mis tahes velje konstruktsioonil, olenemata selle omaduste keerukusest, ilma et see mõjutaks sõiduki teisi piirkondi. Elektrostaatiline pealekandmismeetod ja kuivamisprotsess tagavad, et värv jõuab ka velje kõige keerulisematesse vahedesse.

Keskkonnasõbralikkus

Pulbervärvi pealekandmisprotsessi käigus ei lendu orgaanilisi ühendeid, nagu mõnede teiste värvide puhul. Õhk, mida seejuures hingate, on vähem kahjulik ega kahjusta osoonikihti. Liigset pulbrit saab kokku korjata ning edaspidiseks kasutamiseks kohe taaskasutada. Erinevalt teistest järele jäänud värvijääkidest või spreivärvidest on sellel pikk säilivusaeg

Kuivab kiiremini

Pulbervärvil on lühem kuivamisaeg kui mõnel teisel värvil, saavutades maksimaalse vastupidavuse nädalate asemel minutitega.

Kulutõhusus

Pulbervärvimine on odavam kui näiteks vedelvärvimine. Seega tänu värvikihi pikaajalisele vastupidavusele säästate te veelgi!

Vähem jäätmeid

Pulbervärvimise käigus läheb toodet vähem raisku kui mõnda muud värvi, kuna mööda pritsitud toode ei aurustu lahustite puudumise tõttu nagu juhtuks teiste värvidega.

Sobilik iga metalli katmiseks

Pulbervärvimist saate kasutada mis tahes metallmaterjaliga, sealhulgas messingile, terasele, alumiiniumile või roostevabale terasele.

Velgede pulbervärvimise miinused

Mõne ratta pinnapaksuse probleemid

Pulbervärvimise protsess ei ole ideaalne lahendus, kui soovite saada õhukest värvipinda konkreetse välimuse loomiseks. Pulbervärvimine tekitab tugeva tiheda viimistluse, mille eesmärk on taluda ka keerulisi ilmastiku- ja olustikutingimusi.

Vähem kontrolli katte sileduse üle

Mõnikord võib kuumus kuumutusprotsessi juures luua ebatasased tulemused, kuna elektrostaatilises protsessis ei õnnestu luua tugevat sidet pinna ja värvi vahel. Sellisel juhul tuleb parima tulemuse saavutamiseks protsess uuesti teha.

Velgi tuleb lihvida

Protsess nõuab velgede lihvimist selliselt, et katte saaks tõhusalt pinnaga siduda. Velgede lihvimine on aga väike osa tööprotsessist, kui seda vaja läheb.

Tulemus on raha väärt

Pulbervärvimisel on palju häid omadusi ja kuigi see võib rahaliselt olla suur väljaminek, on tulemus seda igati väärt. Soovi korral pöörduge Eesti parima spetsialisti Lipson Invest OÜ poole, kes saab teid vastava teenuse osutamisel aidata ja oskab vastata tekkinud küsimustele.

Üks mis kindel – see on üks parimaid variante kiire vaevata oma autovelgi taastada ning ühtlasi pikendada olemasolevate velgede vastupidavust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.