Sisuturundus

Volvo hakkab oma klientidele pakkuma uut eluaegset varuosagarantiid

Fotod: Volvo.

Volvo omanikel on taaskord põhjust rõõmustada, sest alates 1. juunist 2020 on kõikidele Volvo Baltimaade klientidele saadaval uus Customer Lifetime varuosagarantii.

Garantii kehtib volitatud Volvo esindustest soetatud ja seal paigaldatud originaalvaruosadele, mis võivad olla defektsed tootmise või materjaliga seotud tegurite tõttu.

Customer Lifetime varuosagarantiil puudub tähtaeg, mis tähendab, et see kehtib kuni varuosa ostja on Volvo omanik, millele see paigaldati. Auto läbisõit garantiid ei mõjuta ent garantii kaotab kehtivuse kui varuosa paigaldatakse mõnele teistele Volvo sõidukile.

Customer Lifetime varuosagarantii puhul tuleb silmas pidada, et ehkki see hõlmab endas osa paigaldamiseks kuluvat tööd, ei kuulu selle alla välismõjude tõttu kahjustada saanud osad ning tavapärased kuluosad või tarvikud nagu piduriklotsid- ja kettad, filtrid, vedelikud, amortisaatorid ning ajamirihmad, mis hüvitamisele ei kuulu.

Defektsed varuosad asendatakse või parandatakse garantii raames tasuta ning seda tavapärastel esinduse tööaegadel.

Eluaegne varuosagarantii on autotööstuses unikaalne nähtus

Volvo maaletooja Volvax Baltic OÜ müügijärgse järelteeninduse juhi Arvis Krastsi sõnul pakutakse garantiid selleks, et Volvo preemiumklassi autod säilitaksid oma väärtuse ning pakuksid omanikele võimalikult kaua tõelist sõidurõõmu.

Eelnevalt oli Volvo originaalvaruosade garantii pikkuseks 12-kuuline periood, ent nüüdsest pakutav Customer Lifetime eluaegne garantii on autotööstuses unikaalne.

Et saada osa Volvo uuest varuosagarantiist, peavad mudeli teenindusintervallid vastama auto hooldusraamatus esitatud soovitustele. Tavaliselt tuleb auto hooldusesse viia maksimaalselt üks kuu või 1500 kilomeetrit pärast ettenähtud aega.

Mõistagi tuleb auto seisu-ja sõidukorda jälgida ka hooldusväliselt, tagamaks sõiduki probleemivaba toimimise igapäevaseks liikluseks. Lubatud pole ka Volvo modifitseerimine või kohandamine mõne spetsiifilise töö jaoks, mida tootjapoolsed soovitused ette ei näe.

Varuosagarantiist tulenevaid hüvesid võib kasutada ükskõik millises Euroopa riigis asuvas Volvo volitatud esinduses, kus sellele garantiiprogrammile heakskiit on antud.

Eestis on ainsaks volitatud Volvo esindajaks AS Info-Auto, kelle müügi- ja teeninduskeskused asuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.