Esimene kasutatud Tesla Model 3 jõudis järelturule ning selle eest küsitakse röögatut hinda

Tesla Model 3 salong. Foto: Tesla

Tesla Model 3 on ilmselt üks nõutumaid autosid maailmas, seda suurte eeltellimuste hulga ning tootmisprobleemide tõttu. Seega on huvitav näha, kuidas autoturg sellele reageerib. Näiteks pandi hiljuti müüki esimene kasutatud Model 3 ning selle eest küsiti mitmekordset ostmishinda.

Californias pandi müügiportaali üles nüüdseks kustutatud kuulutus, kus müüja müüb Model 3 elektriautot, mis peaks olema 209. Model 3, mille Tesla valmis sai. Sõiduk on läbinud veidi üle 3000 kilomeetri. Auto hinnaks oli märgitud 150 000 dollarit. Võrdluseks, Model 3 baashind on Tesla käest ostes 35 000 dollarit, pikema sõiduulatusega versioon maksab aga alates 44 000 dollarist.

Esimesed Model 3 sõidukid said endale Tesla töötajad ning Electrek märgib, et ka see sõiduk kuulub ettevõtte töötajatele. Huvitav on aga märkida, et lepingu kohaselt on töötajatel keelatut eelisjärjekorras saadud autot kasu saamise eesmärgil edasi müüa. On võimalik, et see on ka põhjus, miks kuulutus eemaldatud on.

Model 3 eeltellimusi on tehtud üle 400 000, seega peavad ilmselt osad inimesed aastaid ootama, et sõiduk kätte saada. Sellest tulenevalt on ka võimalik, et osad huvilised on nõus sõiduki varem kätte saamise nimel palju maksma.