See on kõige ohtlikum asi, mida su kaasreisija iial autos teha saab

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kas sa tead kedagi, kellele meeldiks vabatahtlikult oma jalad kahurisse pista? Ilmselt ütlesid hetkel ei, aga mine jälgi kümmekond minutit Tartu maantee ääres liiklust ning leiad kümneid inimesi, kes just nii talitanud on.

Esimese hooga ei pruugi taibata, aga tänapäevases autos on vähemalt kaks kahurit, ilmselt isegi veel rohkem. Rahvakeeli kutsutakse neid kahureid õhkpatjadeks ja kui neid sihipäraselt kasutada, siis on need igati kasulikud ja elupäästvad asjad.

Kui aga kaasreisija otsustab panna jalad armatuurile ja nii sõidurõõmu nautida, siis muutuvad need elupäästvad lisad tapamasinaks, mis avarii korral jalad kukla taha või veelgi kaugemale väänavad.

Õhkpadja jõud on meeletu. See suudab inimest aidata vaid siis, kui seda kasutada õigesti. Kui see peaks reisijaga kokku puutuma ajal, mil turvavöö polnud kinnitatud, siis on see sisuliselt sama kui peaga vastu betoonseina kihutada, kuna esialgne surve pole millisekundite jooksul veel langenud.

Sama on lugu jalgadega. Kui õhkpadi peaks plahvatama jalge all, siis on tõenäosus üsnagi suur, et hästi see ei lõppe. Kui elu ei pruugi seetõttu kaotada, siis sportlaskarjääri võib ilmselt igaveseks unustada.

Seega lahendus on lihtne. Kaassõitja peaks hoidma oma jalgu seal, kus on nende koht. Seda peaks nõudma ka juht ise, kuna õhkpadja aktiveerumiseks pole paljut vaja. Üks käevääratus ja väike kõks, mis oleks tavaolukorras lõppenud ehmatuse ja väikese remondiarvega, lõppeb nüüd haiglas või veelgi hullemini.

Ning kui ei usu, siis vaata neid videoid:

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.