Kui lumi, jää ja sool sõiduki kerele liiga teevad ehk varajased kevadised auto hoolduse ideed

Meie kliimas on hooldus väga oluline, et auto väärtust ja välimust säilitada.Foto: Shutterstock

Uus aasta on tulnud kiirelt ning märkamatult saabub ka aeg, mil peab tegema plaane juba jaanipäevaks. Vahepeal aga tuleb võtta vastu kevad, mis tähistab automaailmas tärkamist, nagu lilledelgi.

Kevad on aeg, mil talvel lumest, jääst ja soolast auto kerele jäänud jäljed ning vigastused tulevad päikese käes eriti hästi välja. Paljud autod on kriimulised ka jäätükkide eemaldamisest ning lume pühkimisest teravate harjastega. Kuidas siis auto suveperioodiks korda saada?

Pesud ja teenused, millele mõelda

Kõige populaarsem on kevadperioodil salongi keemiline puhastus. Talvine sool mattidel, riietelt pudenenud mustus istmetel, jalgadega sisse tassitud pori – sellest kõigest võiks autos enne suve saabumist lahti saada. Kui mustus on end juba väga sügavale söönud, ei pruugi seda enam silmaga näha ollagi. 

Samas võib olla tekstiili vahele kogunenud uskumatu kogus mustust. Siin tulebki appi keemiline puhastamine, mis aitab vähendada auto salongist baktereid ja mikroobe. Samuti on selle tulemusena sõidukis värske puhas lõhn ja parem sisekliima. 

Kevadel annab hea tulemuse ka sõiduki poleerimine. Kuna kevaditi on päike veel suhteliselt madal, siis toob ta auto pinnalt välja kõik kriimud. Need saab autolt eemaldada poleerimisega (juhul kui kriimud ei ole juba läbi värvi läinud). Poleerimine aitab värskendada ka sõiduki värvi. Kuna näed enda sõidukit iga päev, siis ei saa sa tihti arugi, kui palju on värv aja jooksul tuhmunud. 

Poleerima asudes tuleks arvestada, et korraliku tulemuse saavutamiseks võib kuluda kaks kuni kolm päeva. Kliendisõbralikud kohad annavad poleerimise ajaks asendusauto, et klient ei peaks oma toimetusi edasi lükkama või ära jätma.

Kui juba poleerimisest räägime, siis ei saa kõrvale jätta ka auto katmist keraamikaga, sest üldjuhul käivad need käsikäes. Kuna auto poleerimine on suhteliselt ajamahukas ja kulukas töö, siis on keraamika lahendus, kuidas oma investeeringut säilitada ja kaitsta. 

Mida pikem on keraamika eluiga, seda paksem tuleb ka kaitsekiht – kõige levinumad on kolme- ja viieaastane keraamika. Keraamika tekitab autole hüdrofoobse kaitsekihi, mis hoiab sõidukit kauem puhtana ja kaitseb värvi tuhmumise eest.

Tulede poleerimine ja taastamine – kevade eel tuleks vaadata üle tulede olukord, sest tuhmunud tuled ei suuda hästi teed valgustada. See on eriti oluline pimedal ajal, kui on vaja märgata teed ületavat metslooma. 

Tulede poleerimine või taastamine ei ole õnneks pikk protsess ning kindlasti on see kordades soodsam kui tulede vahetamine uute vastu. Heas korras tuled tõstavad oluliselt sinu nähtavust ja turvalisust sõiduteel. 

Meie kliimas on hooldus väga oluline, et auto väärtust ja välimust säilitada. Mida rohkem tekib sõidukile aja jooksul kriimusid ja täkkeid, seda kulukam ja ajamahukam on neid eemaldada. Kui soovid enda sõiduki eest hästi hoolitseda ja anda sellele värske ilme, siis võta Allika pesulaga julgelt ühendust!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.