Paarist eurost mõnesaja euroni ehk kuidas käib põhjalik autopesu?

Põhjalikum pesu koosneb väga paljudest etappidest.Foto: Allika Pesula

Autosid ja muid sõidukeid on võimalik puhtaks saada paari kuni paarisaja euro eest. Nagu öeldakse, siis töö on tellija materjalist – kõik sõltub sellest, millises seisukorras auto on ja missugust lõpptulemust oodatakse. 

Kui auto kere on kaetud keraamikaga ja auto on tolmune või natuke määrdunud, piisab viisakaks saamiseks tihti tõepoolest vaid paarist eurost mündipesulas. Kanna autole leotusaine ja lase sellel natuke toimida, loputa maha pehmendatud veega ja auto ongi puhas. Küll aga väljud siis pesulast märja autoga, mis võtab kohe uue tolmukorra peale – et tulemus kauem püsiks, on vaja siiski teha ka lõppviimistlus.

Suuremalt ette võttes tuleb mõelda, kas piisab põhjalikust pesust või on vaja ka midagi poleerida või taastada. Põhjalikum pesu koosneb väga paljudest etappidest: pigipesu, kere leotusainega katmine, loputamine, pesu šampooniga, lendrooste eemaldamine kerelt, velgede pesu ning vahel ka viimaste tegevuste kordamine. Puhastatakse ka erinevad avaused: kütuseluuk, uste vahed, põnevamatel autodel keerulisemad võred, liistud, tiivad jne. Seejärel loputatakse auto puhtaks ning kaetakse kiirvahaga. 

Puhtaks pestud auto tuleb ka kuivatada. See on väga oluline etapp, kuna annab viimistletud tulemuse, mis paneb kliendil silma särama. Kuivatamisel on samuti mitu etappi. 

Allika Pesulas kasutatakse spetsiaalset kuumaõhupuhurit, mille abil saab ka liistude ja luukide vahelt kätte kogu vee, mis muidu hakkaks mööda puhast ja kuiva autot alla jooksma ning rikuks kõik ilusa. Selleks tuleb kuivatamise ajal avada korduvalt uksi ja luuke. Seejärel käiakse auto üle spetsiaalsete kuivatuslinadega, millel on ka poleeriv efekt. Lõpetuseks jääb üle rehvidele läige kanda ja auto ongi valmis omaniku juurde naasma.

Kogu eelnev jutt kirjeldas auto tavalist ja veidi põhjalikumat pesu. Nendes protsessides on kasutusel kümneid erinevaid aineid, töövahendeid, tarvikuid ja seadmeid, lisame siia oskajate pesijate õige lähenemise ja pedantsuse ning võimegi tõdeda – korralik autopesu võtab aega ning eeldab õigeid tingimusi.

Kui lisada veel juurde poleerimine, mingisuguste detailide taastamine ning auto katmine kaitsevahendiga, peab arvestama summaga, mis ei ole mitte väike. Küll aga on tulemus – puhas auto – tõeliselt kaunis! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.