Ideeauto Smart #5 näitab, milline on margi saabuv suurim elektriline mudel

Fotod: Smart

“Kõige suurem, kandilisem ja julgem Smart läbi aegade,” kirjeldab autotooja ja piltide pealt peab kõik ka paika. Järgmisel aastal peaks auto juba tootmisse jõudma.

Kindlasti rohkem off-road-välimusega ideeauto on Smartile uus suund. Suuruselt on #5 umbes nagu Volvo EX30 ja Smarti mudel peaks eeldatavasti jagama ka sama platvormi, kuna pool autotootja osalust on Geely omanduses.

Suurim uuendus on 800 V platvorm, mis võimaldab kiiret laadimist. Väidetavalt saab üle 100 kWh mahutavusega akut laadida 10% pealt 80%-ni vaid 15 minutiga. Täis akuga on sõiduulatuseks lubatud enam kui 550 km (WLTP).

Õnneks kaasneb maasturliku välimusega nelikvedu, mis eeldatavasti tähendab, et vähemalt tippmudel saab kaks elektrimootorit, üks kummalegi teljele. Täpsemaid andmeid võimsuse ega ka kiirenduse kohta pole jagatud.

Interjöör on vägagi ekraaniderohke: peale digitaalse näidikuekraani on veel kaks eraldi meediasüsteemi puutetundlikku ekraani. Samuti lubab seiklusliku imagoga Smart huvitavaid lisavarustuse lahendusi, näiteks kaasaskantav Bluetooth-kõlar, mida saab autos laadida ja siis matkama või telkima minnes kaasa võtta.

Smart #5 ideeauto baasil on oodata seeriatootmismudeli avaldamist selle aasta lõpupoole, sõiduk peaks turule jõudma järgmisel aastal. See, kas vastastikku avanevad nn suitsiiduksed jäävad alles ka tootmismudelil, pole teada, kuid ilmselt pole see eriti tõenäoline.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.