Cadillaci järgmine täiselektriline auto Euroopa turul on linnamaastur Optiq

Fotod: Cadillac

USA noobelmark soovib kanda kinnitada ka Euroopas ja võtab sihikule konkurendid, nagu Audi Q4 e-tron, BMW iX3 ja Mercedes-Benz EQC. Relvaks on Cadillac Optiq, keskmise suurusega linnamaastur, mis jõuab turule selle aasta lõpus.

Suurema Lyriq elektrilise linnamaasturi kõrvale võtab koha sisse Optiq, mis on seega järjekorras teine täiselektriline Cadillac, mida ametlikult Euroopast osta saab. Kahe elektrimootoriga nelikveolise variandina pakub auto 300 hj võimsust ja 481 Nm pöördemomenti.

Sõiduulatust jagub üle 480 kilomeetri, kuid see on hetkel Ameerikas kasutatava standardi järgi. Euroopas kasutatav WLTP-tsükkel pole autol veel läbitud. Kuigi aku suurust ega laadimiskiirust pole Cadillac avaldanud, on mainitud, et 10 minutiga lisandub sõiduulatust kuni 127 km.

Võrreldes suurema Lyriqiga on telejvahe 15 cm võrra lühem, kuigi autod on ehitatud samale platvormile.

Interjööris on kõige märkimisväärsem osa kindlasti ülilai ekraan, mis koosneb näidikuplokist ja meediasüsteemi ekraanidest. 33-tollise diagonaaliga LED-ekraan saab 9K-eraldusvõime, heli poolelt aitab kaasa valikuline 19-kõlariga AKG helisüsteem.

Interjööris leidub ka taaskasutatud materjale: osa kangast on 100% taastöödeldud materjalidest ja PaperWoodi puitliistud on valmistatud võrdselt harilikust tulbipuust ja taastöödeldud ajalehtedest.

Muidugi saab Optiq ka hulganisti juhiabisüsteeme, kuid hetkel veel Cadillaci Super Cruise isejuhtimisabi Euroopas saadaval pole. See vajab natuke siinsete seaduste jaoks häälestamist, aga autod on juba varustatud erinevate kaamerate, radari- ja ultraheliandurite tehnoloogiaga.

Euroopa hinnakirja Cadillac Optiqu kohta pole avaldatud, küll aga on teada, et USA automargi kohalikul turul algab elektrilise linnamaasturi hind 54 000 dollarist (umbes 49 991 eurot).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.