Cadillaci esimene elektriauto kannab nime Lyriq ja tuleb päris suure sõiduulatusega

Lyriq on ehitatud General Motorsi uuele modulaarsele platvormile ning kasutab Ultiumi nime kandvat jõuallikat.

100 kWh akudega peaks Lyriq’i sõiduulatus tootja sõnul tulema “üle 300 miili” mis tähendaks siis ligi 500 kilomeetrit. Nagu ikka, autot hakatakse tootma erinevates versioonides, mis võimaldavad valida nii ühe kui ka kahe silla vedu.

Hiidekraan ja mürasummutus

Salongis on silmapaistvaim element hiiglaslik ekraan. Erinevalt Teslast, ei ole mindud mitte keskkonsoolile, vaid 33″ ekraan jookseb juhi eest üle kogu armatuurlaua.

Kas ja mil määral on see puutetundlik või kuidas käib juhtimine, ei ole hetkel aru saada. Igatahes kiidab tootja, et tegemist on teravaima ja parima pildiga ekraaniga, mis autodes saada on.

Lisaks juhiabidele ja piiratud isejuhtimisvõimekusele, on panustatud ka müra vahendamisesse. Autosse tuleb veelgi rohkem mürasummutavaid andureid ja kõlareid, et vähendada tuule- ja maanteemüra.

Uudne akutehnoloogia vajab vähem koobaltit

Cadillaci sõnul kasutatakse akudes kuni 70% vähem koobaltit, muutes nende tootmise keskkonnasäästlikumaks.

Piltidel olev prototüüp on 80-85% ulatuses selline, nagu hakkab välja nägema 2022. aastal müügile jõudev seeriaversioon. Hindu muidugi veel ei ole, aga Cadillaci sõnul saab olema luksusklassis konkurentsivõimelise hinnaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.