Ford ei kavatse Focuse eluiga pikendada ja auto kaob tootmisest juba järgmisel aastal

Foto: Ford

Kui viimaste kuude jooksul on esile tulnud mitmeid uudiseid, kus autotootjad lükkavad oma elektriautode plaane hilisemaks ja annavad rohkem aega klientidel osta sisepõlemismootorite ja hübriidajamitega masinaid, siis Fordi tegemised Euroopas kulgevad pisut teisiti, vahendab Autocar.

Kuigi osade Fordi elektriautode tootmine on hilinenud, siis see puudutab ennekõike USA turule saabuvaid pikapit ja kolme istmereaga linnamaasturit. Euroopas on suunaks siiani selgelt elektriautodele üleminek.

Kaks aastat tagasi teatas Ford, et 2025. aasta keskel lõpetatakse Focuse tootmine Saksamaa Saarlouis tehases. Fordi Euroopa juht Martin Sander kinnitas briti väljaandele, et Focuse tootmist ei pikendata. “Pikas perspektiivis oleme me sügavalt veendunud, et elektriautod on tulevik ja me näeme märkimisväärset kasvu müügiumbrites.”

Tänavu lisandub autotootja valikusse elektriline linnamaastur Explorer ja järgmiste aastate jooksul peaks kokku olema valikus neli erinevat täiselektrilist maasturit. Ford kinnitas ka, et väiksemad elektriautod pole välistatud, kuid hetkel on fookuses selgelt linnamaasturid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.