Mis saab, kui sõidan suveperioodil edasi lamellrehvidega?

Lamellrehvid kuluvad sooial ajal kiirelt ära.Foto: Shutterstock

Kui talviseid naastrehve võid kasutada reeglina kuni 31. märtsini, siis lamellrehvidega võib sõita sisuliselt aasta läbi. Siiski ei ole see soovituslik, sest suvel kuluvad lamellrehvid väga kiiresti. 

Järgmise talveni ei kesta

“Kui lamellrehvidega ka suveperioodil jätkata, siis need järgmise talveni ei pruugi kesta ja peaksid panema alla uued talverehvid. Samuti ei ole need soojades tingimustes sõitmiseks nii head kui suverehvid,” sõnab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus. 

Kindlustuse vaates kehtib nii kasko- kui liikluskindlustus, kui sõita suvel lamellrehvidega. Siiski ei soovita Kruus sellist lähenemist valida. “Sel viisil kulutatakse lihtsalt suurtes kogustes rehve ning tähtis aspekt on ka see, et taoline teguviis on kahjulik keskkonnale,” märgib Kruus. 

Seega on mõistlik kasutada ikka hooajale vastavaid rehve. Nii saad olla kindel, et ei tee keskkonnale liigset kahju ning rehvid peavad ka temperatuuridele paremini vastu. 

Kui sul veel oma sõidukile kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad Ifi pakettidega tutvuda ja kaskokindlustuse hinda arvutada siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.