Teen mais avarii ja mu autol on naastrehvid – kas kindlustus tuleb appi?

Kui sinu sõidukil on all veel naastrehvid, siis oled vahetamisega hiljaks jäänud.Foto: Shutterstock

Praegu ei tohi enam küll naastrehvidega sõita, aga mis saab siis, kuid rehvid on veel vahetamata ja põhjustad avarii? Kas kindlustus aitab hüvitada kahjusid?

Kui sinu sõidukil on all veel naastrehvid, siis oled vahetamisega hiljaks jäänud – viimane päev, millal nendega sõita tohtis, oli 30. aprill. Liikluskindlustus kehtib aasta läbi, aga kui satud õnnetusse maikuus ja autol on all naastrehvid, siis pead arvestama, et võid saada trahvi politseilt.

“Kaskokindlustus võib vähendada hüvitist sügisperioodil, kui põhjustad õnnetuse suverehvidega sõitmise tõttu,” märgib If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Reet Veilberg.

Rehvid peavad vastama ikkagi hooajale, sest talverehvid ei pea kuumal asfaldil kuigi hästi vastu. Nii võid tekitada ohtu endale ja teistele liiklejatele. 

Kui sul veel kaskokindlustust ei ole, siis saad tutvuda erinevate pakettidega siin ning vaadata ka üle, milliseks kujuneks hind sinu sõiduki puhul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.